BOYS TEAM SCORING - Chillicothe 124; Piketon 110.50; Southeastern 80.50; Paint Valley 51.50;
Hillsboro 45.50; Vinton County 43; Greenfield McClain 40; Westfall 39; Zane Trace 38.50; East
Clinton 27; Jackson 27; Huntington 23; Alexander 6.50; Western 4; Adena 3.

Discus -- 1. Curt Smith, Chillicothe, 151-8; 2. Adam Jarvis, Vinton County, 134-8; 3. Ricky. Moore,
Piketon, 131-10; 4. Gage McFadden, Paint Valley, 124-0; 5. Louis Shawver, Jackson, 122-0; 6. Kyle
Dunn, Southeastern, 117-4; 7. Nick Ater, Adena, 117-2; 8. Jake. Crouse, Greenfield McClain, 114-10.

Long Jump -- 1. Tyler Tackett, Piketon, 19-2.50; 2. Zach Hill, Southeastern, 19-0.75; 3. Lucas Polley,
Greenfield McClain, 19-0.50; 4. Taylor Beeler, Huntington, 19-0.50; 5. Joe. Hall, Southeastern,
18-7.50; 6. Kameron Mace, Greenfield McClain, 18-6.50; 7. Shane McKeever, Chillicothe, 17-11.75;
8. Caleb Knights, Chillicothe, 17-11.75.

Shot Put -- 1. Curt Smith, Chillicothe, 56-8 (NEW MEET RECORD!); 2. Ryan Hughes, Jackson,
45-9.50; 3. Ricky. Moore, Piketon, 44-3.50; 4. Rob DeFino, Chillicothe, 42-4.50; 5. Matt Cochran,
Southeastern, 41-7.75; 6. Adam Jarvis, Vinton County, 41-5.75; 7. Travis Crawford, Piketon, 40-10;
8. Brian Bowling, Westfall, 40-7.25.

High Jump -- 1. Caleb Southworth, Piketon, 6-0; 2. Lukas Lindamood, Jackson, 6-0; 3. Josh Poling,
Zane Trace, 6-0; 4. Josh Boswell, Vinton County, 5-10; 5. Vince Shanks, Western, 5-10; 6T. Greg
Gibson, Southeastern, 5-10; T. Gregg VanVolkinburg, Chillicothe, 5-10; 8. Emmanuel Turner,
Hillsboro, 5-8.05.

Pole Vault -- 1. Allen. Carl, Chillicothe, 12-6 (NEW MEET RECORD!); 2. Caleb Chaney, Huntington,
12-0; 3. John Jude, Westfall, 11-6; 4. Joe Speakman, Zane Trace, 11-0; 5. Chris Kerns, Paint Valley,
10-6; 6. Chaz Willis, Southeastern, 10-6; 7. Remi Parry, Hillsboro, 10-0; 8. Matt Blooser, Paint Valley,
9-6.

3200-M Relay -- 1. Chillicothe (A), 8:58.80 (Travis Kemper, Ari Cooper, Madison Simmons,
Cameron Lowe) (NEW MEET RECORD!); 2. Piketon (A), 9:01.40; 3. Paint Valley (A), 9:06.50; 4.
Zane Trace (A), 9:19.90; 5. Westfall (A), 9:23.30; 6. Hillsboro (A), 9:25.00; 7. Huntington (A),
9:41.10; 8. Southeastern (A), 9:55.90.

110-M Hurdles -- 1. Caleb Southworth, Piketon, 15.80; 2. Taylor Rogers, Southeastern, 16.40; 3.
Brandon Hawk, Vinton County, 17.40; 4. Justin Hawk, Vinton County, 17.40; 5T. Jason McCoy, Zane
Trace, 17.60; T. Jake Benner, Paint Valley, 17.60; 7. Tim Morell, Paint Valley, 17.80; 8. John
Simmons, Southeastern, 18.10.

100-M Dash -- 1. Keiffer Reed, Piketon, 11.20 (NEW MEET RECORD!); 2. Steven Hall,
Southeastern, 11.20 (NEW MEET RECORD!); 3. Allen. Carl, Chillicothe, 11.50; 4T. Shane
McKeever, Chillicothe, 11.60; T. Tyler Tackett, Piketon, 11.60; 6. Matt Williams., East Clinton, 11.60;
7. Garrett Wert, Paint Valley, 11.80; 8T. Tyler Willoughby, Alexander, 11.90; T. Mason Hunick,
Hillsboro, 11.90.

800-M Relay -- 1. Chillicothe (A), 1:33.20 (Allen. Carl, Isaac Beverly, Troy Netter, Casey Oates)
(NEW MEET RECORD!); 2. Southeastern (A), 1:35.10; 3. Westfall (A), 1:37.70; 4. Hillsboro (A),
1:38.60; 5. East Clinton, 1:39.60; 6. Jackson (A), 1:40.50; 7. Vinton County (A), 1:43.20; 8. Adena
(A), 1:43.30.

1600-M Run -- 1. Colin Rothwell, Hillsboro, 4:47.10 (NEW MEET RECORD!); 2. Jon McDonald,
Greenfield McClain, 4:48.30; 3. Josh Joosse, Zane Trace, 5:05.00; 4. Matt McFadden, East Clinton,
5:05.90; 5. Luke Hocker, Huntington, 5:08.70; 6. Logan Krivak, Paint Valley, 5:10.30; 7. Caleb
Mootspaw, Greenfield McClain, 5:11.30; 8. Dakoda Osborn, Piketon, 5:12.50.

400-M Relay -- 1. Southeastern (A), 44.60 (Joe. Hall, Zach Hill, Steven Hall, Dominic Duarte) (NEW
MEET RECORD!); 2. Piketon (A), 45.30; 3. Hillsboro (A), 46.50; 4. Vinton County (A), 47.10; 5.
East Clinton (A), 47.20; 6. Chillicothe (A), 47.80; 7. Paint Valley (A), 47.90; 8. Greenfield McClain (A)
, 48.10.

400-M Dash -- 1. Isaac Beverly, Chillicothe, 51.20 (NEW MEET RECORD!); 2. Travis McClain,
Westfall, 51.60; 3. Steven Hall, Southeastern, 53.00; 4. Jordan Miller, Piketon, 53.00; 5. Lukas
Lindamood, Jackson, 53.20; 6. Luis Rivas, Greenfield McClain, 54.50; 7. Ethan Hayes, Westfall,
55.00; 8. Wes Meadows, Alexander, 55.40.

300-M Hurdles -- 1. Caleb Southworth, Piketon, 41.30; 2. Brandon Hawk, Vinton County, 42.70; 3.
Mark Bowling, Westfall, 43.30; 4. Taylor Rogers, Southeastern, 44.20; 5. Nick McCord, East Clinton,
44.50; 6. Dylan Osborne Chillicothe, 45.00; 7. Jake Benner, Paint Valley, 45.70; 8. Curtis Lindner,
Vinton County, 46.10.

800-M Run -- 1. Travis Kemper, Chillicothe, 2:04.40 (NEW MEET RECORD!); 2. Cameron Lowe,
Chillicothe, 2:05.80; 3. Logan Marrko, Paint Valley, 2:06.50; 4. Jon McDonald, Greenfield McClain,
2:09.70; 5. Logan Groves, Huntington, 2:10.30; 6. Nick Gardner, Paint Valley, 2:11.00; 7. Jordan
Buckler, Piketon, 2:13.70; 8. Josh Joosse, Zane Trace, 2:15.70.

200-M Dash -- 1. Keiffer Reed, Piketon, 22.60 (NEW MEET RECORD!); 2. Casey Oates,
Chillicothe, 23.00; 3. Steven Hall, Southeastern, 23.30; 4. Garrett Wert, Paint Valley, 23.80; 5. Matt
Williams., East Clinton, 23.90; 6. Nick McCord, East Clinton, 24.20; 7. Daniel White, Greenfield
McClain, 24.30; 8. Troy Netter, Chillicothe, 24.40.

3200-M Run -- 1. Matt Boedeker, Zane Trace, 10:20.50 (NEW MEET RECORD!); 2. Colin
Rothwell, Hillsboro, 10:25.90; 3. Caleb Mootspaw, Greenfield McClain, 10:51.30; 4. Tyler Bick,
Hillsboro, 10:52.20; 5. Brett Tedrow, Alexander, 10:52.40; 6. Logan Krivak, Paint Valley, 11:06.30; 7.
Mark Boedeker, Zane Trace, 11:30.00; 8. Luke Cartee, Southeastern, 11:34.30.

1600-M Relay -- 1. Chillicothe (A), 3:33.80 (Isaac Beverly, Travis Kemper, Landon Beverly, Casey
Oates) (NEW MEET RECORD!); 2. Piketon (A), 3:39.80; 3. Westfall (A), 3:41.80; 4. Hillsboro (A),
3:43.70; 5. Paint Valley (A), 3:46.90; 6. Greenfield McClain (A) , 3:49.60; 7. Southeastern (A),
3:49.90; 8. Alexander (A), 3:50.20.

GIRLS TEAM SCORING - Chillicothe 155; Zane Trace 75.50; Hillsboro 64; Adena 57; Southeastern
56; Jackson 52.50; Alexander 49; Vinton County 31; Piketon 30; Paint Valley 28; Westfall 22; East
Clinton 13.50; Greenfield McClain 12.50; Huntington 9; Western 8.

Shot Put -- 1. Shannon Rau, Paint Valley, 33-2; 2. Sharon Kerns, Western, 32-2; 3. Whitney
Harewood, Chillicothe, 31-8; 4. Sierra Copley, Adena, 31-5; 5. Gracie Hurley, Westfall, 31-0.50; 6.
Monique Lee, Chillicothe, 30-8; 7. Ann-Marie Arledge, Zane Trace, 29-5; 8. Moriah Scarberry, Vinton
County, 29-4.50.

High Jump -- 1. Hannah McCorkle, Chillicothe, 5-0 (NEW MEET RECORD!); 2T. Alex Southworth,
Piketon, 4-10.20; T. Brittany Stewart, Vinton County, 4-10.20; 4T. Merrilee Dresbach, Southeastern,
4-10.10; T. Alex John, Huntington, 4-10.10; 6T. Leslie Gallaugher, Adena, 4-10; T. Hilarie Noes, East
Clinton, 4-10; T. Hannah Owens, Adena, 4-10.

Pole Vault -- 1. Devin Miller, Westfall, 8-6; 2. Kelley Ernst, Hillsboro, 8-6; 3. Sarah Abell, Hillsboro,
8-0; 4T. Amanda Carrol, Huntington, 7-0; T. Dee Dee Archey, Southeastern, 7-0; 6. Kirstie Coleman,
Chillicothe, 7-0; 7. Katlyn Ratcliff, Westfall, 6-6.10; 8T. Lydia Weaver, Zane Trace, 6-6; T. LeeAnn
Junk, Adena, 6-6.

Discus -- 1. Monique Lee, Chillicothe, 106-4 (NEW MEET RECORD!); 2. Katie Reinhart, Jackson,
97-2; 3. Catherine Dresbach, Southeastern, 93-9; 4. Megan Glandon, Adena, 91-9; 5. Jaime Gustin,
Hillsboro, 91-0; 6. Sara Boltenhouse, Adena, 90-1; 7. Heather Entler, Piketon, 86-8; 8. Kirstin
Woodruff, East Clinton, 83-2.

Long Jump -- 1. Audra Metzler, Chillicothe, 15-0; 2. India Hutchison, Southeastern, 14-5.25; 3. Kelsey
Bielanow, Adena, 14-2.50; 4. Makinzee Tatman, Zane Trace, 14-1; 5. Na'Tyra Green, Jackson,
13-10.75; 6. Kaitlin Rider, Chillicothe, 13-9.50; 7. Amy Gustin, Hillsboro, 13-9; 8. Chelsey Taborn,
Vinton County, 13-7.75.

3200-M Relay -- 1. Alexander (A), 10:15.70 (Julie Els, Hannah Shull, Kendra Lee, Emily Skidmore)
(NEW MEET RECORD!); 2. Zane Trace (A), 10:15.90; 3. Chillicothe (A), 11:15.00; 4. Southeastern
(A), 11:25.70; 5. Piketon (A), 11:41.50; 6. Jackson (A), 11:43.30; 7. Hillsboro, 12:07.00; 8. Vinton
County (A), 12:07.00.

100-M Hurdles -- 1. Tanner Walls, Paint Valley, 15.60 (NEW MEET RECORD!); 2. Hannah
McCorkle, Chillicothe, 15.90; 3. Leah Pence, Hillsboro, 17.60; 4. India Hutchison, Southeastern,
17.90; 5. Brittany Stewart, Vinton County, 18.10; 6. Hillary Stump, Zane Trace, 18.40; 7. Abby
Houghland, Zane Trace, 18.80; 8. Dee Dee Archey, Southeastern, 18.90.

100-M Dash -- 1. Jasmine Vinson, Chillicothe, 12.90 (NEW MEET RECORD!); 2. Karina Fulks,
Jackson, 12.90 (NEW MEET RECORD!); 3. Audra Metzler, Chillicothe, 13.30; 4T. Sammi Saville,
East Clinton, 13.40; T. Brandee Riley, Adena, 13.40; 6. Holly. Fouch, Hillsboro, 13.50; 7. Brittany
Sims, Jackson, 13.60; 8. Tanner Walls, Paint Valley, 13.70.

800-M Relay -- 1. Jackson (A), 1:56.90 (McKenzie Mullins, Brittany Sims, Natalie Wolford, Karina
Fulks); 2. Adena (A), 1:56.90; 3. Hillsboro (A), 1:58.40; 4. Chillicothe (A), 1:58.50; 5. Greenfield
McClain (A) , 1:59.00; 6. Southeastern (A), 1:59.50; 7. Zane Trace (A), 2:00.50; 8. East Clinton (A),
2:01.00.

1600-M Run -- 1. Taylor Hatfield, Zane Trace, 5:29.20 (NEW MEET RECORD!); 2. Emily Skidmore,
Alexander, 5:33.90; 3. Julie Els, Alexander, 5:46.00; 4. Alyssa Mathis, Chillicothe, 5:49.50; 5. Megan
Day, Piketon, 6:06.50; 6. Brandi Hays, Vinton County, 6:07.90; 7. Lydia Weaver, Zane Trace, 6:17.60;
8. Hannah Patton, Hillsboro, 6:26.00.

400-M Relay -- 1. Adena (A), 54.00 (Autumn Smith, Lakesha Hatfield, Shanita Bryant, Brandee Riley)
(NEW MEET RECORD!); 2. Chillicothe (A), 54.30; 3. Southeastern (A), 55.20; 4. East Clinton (A),
55.50; 5. Hillsboro (A), 56.30; 6. Zane Trace (A), 56.40; 7. Jackson (A), 57.30; 8. Greenfield McClain
(A) , 57.60.

400-M Dash -- 1. Megan Roll, Zane Trace, 1:02.00 (NEW MEET RECORD!); 2. Jasmine Vinson,
Chillicothe, 1:02.70; 3. Karina Fulks, Jackson, 1:04.00; 4. Holly. Fouch, Hillsboro, 1:04.00; 5. Tanner
Walls, Paint Valley, 1:05.10; 6. Devin Miller, Westfall, 1:05.50; 7. Kasey Crow, Chillicothe, 1:05.50; 8.
Hannah Owens, Adena, 1:06.50.

300-M Hurdles -- 1. Hannah McCorkle, Chillicothe, 47.70 (NEW MEET RECORD!); 2. Brittany
Stewart, Vinton County, 50.90; 3. Taylor Faulconer, Greenfield McClain, 52.30; 4. Leah Potts,
Southeastern, 52.40; 5. Leah Pence, Hillsboro, 53.30; 6. Kayla Savage, Hillsboro, 53.60; 7. Dee Dee
Archey, Southeastern, 54.40; 8. Hannah Shull, Alexander, 55.90.

800-M Run -- 1. Alyssa Mathis, Chillicothe, 2:25.00 (NEW MEET RECORD!); 2. Emily Skidmore,
Alexander, 2:26.60; 3. Megan Roll, Zane Trace, 2:32.00; 4. Julie Els, Alexander, 2:34.50; 5. Devon
Unger, Zane Trace, 2:44.30; 6. Elisha Manley, Piketon, 2:49.80; 7. Abby McGinnis, Chillicothe,
2:50.50; 8. Shelby Coyle, Hillsboro, 2:52.20.

200-M Dash -- 1. Jasmine Vinson, Chillicothe, 26.90 (NEW MEET RECORD!); 2. Karina Fulks,
Jackson, 27.00; 3. Holly. Fouch, Hillsboro, 27.30; 4. Audra Metzler, Chillicothe, 27.60; 5. Brandee
Riley, Adena, 27.80; 6. Tanner Walls, Paint Valley, 27.90; 7. Leah Potts, Southeastern, 28.40; 8T.
Demi Steward, Greenfield McClain, 28.50; T. Brittany Sims, Jackson, 28.50; 10T. Kayla Bartlett,
Alexander, 28.80; T. Lisa Smith, Alexander, 28.80; 12T. Brooke Mitchell, Zane Trace, 28.90; T.
Taylor Faulconer, Greenfield McClain, 28.90.

3200-M Run -- 1. Taylor Hatfield, Zane Trace, 12:28.00; 2. Megan Day, Piketon, 13:12.20; 3. Brandi
Hays, Vinton County, 13:19.00; 4. Brianna Cahill, Chillicothe, 13:35.70; 5. Nicole Brooks, Alexander,
13:47.50; 6. Deidra Teets, Westfall, 13:50.40; 7. Hannah Shull, Alexander, 13:51.90; 8. Shannon Reed,
Jackson, 13:58.50.

1600-M Relay -- 1. Chillicothe (A), 4:21.50 (Megan Martin, Alyssa Mathis, Hannah McCorkle,
Jasmine Vinson) (NEW MEET RECORD!); 2. Zane Trace, 4:26.40; 3. Adena (A), 4:35.10; 4.
Alexander (A), 4:35.20; 5. Southeastern, 4:40.30; 6. Hillsboro (A), 4:41.10; 7. Piketon (A), 4:45.10; 8.
Greenfield McClain (A) , 4:50.10.
RL Davisson Invitational
Piketon's Caleb Southworth
earns top individual honors
www.svcsportszone.com