www.svcsportszone.com
CLICK HERE TO VISIT WESTFALL'S SCHOOL WEBSITE
VARSITY GOLF
Schedule
VARSITY GOLF
Roster
VARSITY VOLLEYBALL
Schedule
VARSITY VOLLEYBALL
Roster
VARSITY FOOTBALL
Schedule
VARSITY FOOTBALL
Roster
VARSITY CROSS COUNTRY
Schedule
VARSITY CROSS COUNTRY
Roster
VARSITY SOCCER
Schedule
VARSITY SOCCER
Roster
VARSITY TENNIS
Schedule
VARSITY TENNIS
Roster
8/28
9/4
9/11
9/18
9/25
10/2
TBA
@ Southeastern
Zane Trace
@ Adena
Huntington
@ Piketon
Unioto
OHSAA PLAYOFFS
8/5
8/8
8/18
8/20
8/26
8/27
8/29
8/31
9/1
9/2
9/8
9/10
9/14
9/16
9/21
9/23
9/25
@ Foxfire
@ VA for Unioto Invite
@ Dogwood
SVC #1 @ Dogwood
@ Pickaway CC
SVC #2 @ Pickaway CC
Westfall Invite @ Crown Hill
@ Crown Hill
@ Crown Hill
SVC #3 @ Crown Hill
@ Valley Vista
SVC #4 @ Valley Vista
@ Big Beaver
SVC #5 @ Big Beaver
@ Jaycess
SVC #6 @ Jaycees
SVC #7/#8 @ Ports. Elks
Jack Latham
Hayden Ailing
Jose Kern
Bryson Dudgeon
Shade Craig
Jasiah Story
8/22
8/27
9/1
9/3
9/8
9/10
9/15
9/17
9/22
9/24
9/29
10/1
10/3
10/5
10/6
10/8
10/12
10/13
10/15
Circleville
@ Logan Elm
@ Southeastern
Paint Valley
@ Unioto
@ Piketon
Huntington
@ Adena
Zane Trace
Southeastern
@ Paint Valley
Unioto
Canal Winchester
@ Madison-Plains
Piketon
@ Huntington
@ Washington CH
Adena
@ Zane Trace
BOYS
BOYS
GIRLS
8/6
8/10
8/13
8/14
8/19
8/24
8/29
9/3
9/8
9/9
9/17
9/19
@ Locust Hills
@ Crown Hill for WF Invite
@ Cliffside
@ Crown Hill vs. Madison-Plains
@ Crown Hill
@ Pickaway CC
@ Pickaway CC
@ Chillicothe CC
@ Cooks Creek
@ Crown Hill
@ Miami Trace
@ Teays Valley
GIRLS
Maddi Shoults
Maddie Cook
Emily Cook
Alexa Oney
Skyann Rogers
Emma Danielson
Westfall does not have a tennis program
3
4
5
8
10
11
12
14
19
22
25
Grace Wolfe
Lauren Daniels
Gabby Patete
Kristin Phillips
Hailey Young
Marissa Mullins
Claire Latham
Lauryn Blackburn
Kayla Fleischmann
Michaela Barney
Ashley Hegarty
BOYS
GIRLS
BOYS
8/24
8/31
9/5
9/8
9/12
9/14
9/21
9/26
9/28
9/30
10/3
10/5
10/8
10/10
10/12
10/13
West Jefferson
@ Logan Elm
@ Amanda-Clearcreek
New Hope
@ Circleville
@ Unioto
Piketon
Portsmouth Clay
Madison-Plains
Zane Trace
@ North Adams
Southeastern
@ Fairfield
@ Miami Trace
@ Zane Trace
McClain
GIRLS
8/24
8/31
9/5
9/7
9/10
9/12
9/14
9/21
9/24
9/28
9/30
10/3
10/5
10/12
10/13
10/14
West Jefferson
@ Logan Elm
@ Amanda-Clearcreek
@ Fisher Catholic
@ Logan
@ Circleville
@ Unioto
Piketon
Liberty Union
Madison-Plains
Zane Trace
@ North Adams
Southeastern
@ Zane Trace
McClain
@ Washington CH
BOYS
GIRLS
10/3
10/10
10/17
@ London City
@ Unioto
SVC MEET @ Unioto
1
4
5
6
7
8
10
12
13
14
19
20
21
22
23
44
51
52
55
56
57
58
59
64
65
70
75
77
Todd Scheel
Bryce Wickline
Marcus Whaley
Trenton Davis
Mikey Wallace
Michael Harwood
Andrew Browning
Rex Brown
Tanner Scheel
Connor Blankenship
Aiden Lemaster
TrentonPaige
Jarrod Held
Peyton Moll
Luke Blackburn
Wyatt Cooper
Jonathon Rogers
Jeremiah Marcum
Ely Cox
Hunter Probasco
Josey Kelly
Ashtin Stafford
Trey Keeton
Kaleb Keller
John Siders
Nathan Allen
Joey Truman
Connor VanDine
JR
FR
SR
SR
SR
FR
SR
SR
FR
SO
SO
SR
SR
FR
SR
SR
FR
FR
SR
SO
SR
SO
JR
SR
FR
SR
SR
JR
WR/DB
RB/LB
QB/DB
RB/LB
TE/DE
QB/DB
TE/LB
WR/DB
WR/LB
QB/DB
TE/LB
RB/LB
WR/DB
TE/DE
WR/DB
TE/DE
OL/DL
OL/DL
OL/LB
OL/DL
OL/LB
OL/DL
OL/DL
OL/DL
OL/DL
OL/DL
OL/DL
OL/DL
5-10/131
5-8/155
5-7/145
5-9/165
6-3/168
5-9/143
5-10/173
5-8/135
5-5/109
5-8/158
5-7/135
5-7/144
6-3/179
5-8/148
6-3/178
5-9/164
5-7/151
6-0/192
5-8/168
5-8/268
6-1/187
5-10/284
5-10/183
5-8/162
6-0/215
6-1/193
6-2/223
5-4/187
VARSITY BASKETBALL (GIRLS)
Schedule
VARSITY BASKETBALL (BOYS)
Schedule
VARSITY BASKETBALL (GIRLS)
Roster
VARSITY BASKETBALL (BOYS)
Roster
11/24
12/1
12/3
12/8
12/10
12/12
12/15
12/17
12/19
12/22
12/29
1/2
1/5
1/7
1/12
1/14
1/19
1/21
1/26
1/28
2/4
Washington CH
Amanda
Adena
Zane Trace
@ Unioto
New Hope
@ Paint Valley
@ Southeastern
Madison Plains
Circleville
@ Central Crossing
Bishop Ready (Varsity Only)
Huntington
@ Piketon
@ Adena
Southeastern
@ Zane Trace
Unioto
Paint Valley
@ Huntington
Piketon
11/28
12/8
12/11
12/12
12/18
12/19
12/22
1/2
1/5
1/8
1/9
1/12
1/15
1/16
1/22
1/29
1/30
2/2
2/5
2/6
2/9
2/12
Washington CH
@ Amanda-Clearcreek
@ Piketon
@ Adena
Zane Trace
@ Southeastern
@ Logan Elm
Paint Valley
@ New Hope
Huntington
@ Unioto
McClain
Piketon
Southeastern
Adena
@ Zane Trace
@ Paint Valley
Circleville
@ Huntington
@ South Gallia
@ Madison-Plains
Unioto
1
2
3
4
10
11
15
21
23
30
32
50
Casey Cline
Blaec Bugher
Riley Downs
Trevor Wolfe
Ashton Nunemaker
Tyler Shipley
Seth Gifford
Jarrod Held
Brody Clark
Kody Day
Lucas Blackburn
Brandon Bingham
SO
SO
SR
JR
JR
JR
SO
SR
FR
JR
SR
SO
0
1
4
5
11
12
13
21
23
Kendra Lindsey
Alyssa Wyman
Mahaley Farmer
Grace Wolfe
Marissa Mullins
Natalie Holland
Kylee Henry
Carmen Walters
Gabby Patete
5-10
5-1
5-10
5-4
6-1
5-9
5-3
5-6
5-7
SR
FR
SR
JR
JR
JR
SR
SR
JR
VARSITY BASEBALL
Schedule
VARSITY SOFTBALL
Schedule
VARSITY TRACK (BOYS/GIRLS)
Schedule