In case you
missed it!

Look back at the
2008-2009
Athletes of the
Year

&

the 2009-2010
Athletes of the
Year

&

the 2010-2011
Athlete of the
Year for Boys

as well as

the 2010-2011
Athlete of the
Year for Girls

&

the 2011-2012
Athletes of the
Year
Last Week's
Winners
www.svcsportszone.com
Honorable Mention
Honorable Mention
Thank you fans for a week
of several votes from
around the SVC. Remember, the fans
help select this award each week by
sending votes to
admin1@svcsportszone.com
KYLEE
KELLOUGH
The Huntington rookie
has been in the mix every
week for this award, and
this week, she comes out
on top. Throughout the
year, Kellough has been
as elite and consistent as
anyone in the circle.
During this voting period
she capped off an 11-3
SVC mark (outright
second place) for
Huntington.
Huntington Lady Huntsmen
AUSTIN
NUNEMAKER
Westfall Mustangs
Spring of 2018
#5
The senior tossed a seven-
inning no-hitter to beat
Southeastern.
Nunemaker recorded
eight strikeouts and
allowed just one walk.
The Westfall leader has
helped his Mustangs to a
winning season and a
fourth-place finish in the
SVC.
Harley Patterson, Unioto
(Baseball):
While his arm played a
big role in Unioto’s title run,
Patterson’s bat was also important.
The senior recorded five hits in wins
against Westfall and Zane Trace
including a homerun and six RBI.


Lane Ruby, Southeastern
(Track):
Ruby won three individual
titles at the Ross County Meet to
earn medalist honors.


Isaac Beam, Zane Trace
(Baseball):
The Pioneers jumped
out to an 8-0 advantage in the first
two innings of senior night only to
see Paint Valley rally and take a 9-8
lead entering the final inning. In that
inning, Beam delivered his fourth hit
of the night for the GW RBI.

Reece Wheeler, Southeastern
(Baseball):
The lefty tossed a
complete-game while scattering
seven hits and striking out six to
help his Panthers end the SVC
season with a win over Adena.


Also receiving votes during this
period:
Tyler Williams & Ethan
Kunkel (Adena), Jonathon Fisher,
Elijah McCloskey, Weston Roop &
Evan Long (Huntington), Lane
Mettler, Travis Burton, Macky
McDonald, Ian Cockrell, Bryce
Newland, & Dane Miller (Paint
Valley), Kannon Pack & Connor
Galloway (Piketon), Aaron Gillum,
Rex Hartman & Carson Stauffer
(Southeastern), Carson DeBord,
Nehemiah Felts, Tucker Markko,
Nick Ooten, Ryan Burns & JD
Blevins (Unioto), Titan Williams,
Sam Frazier & Jayden Hammond
(Westfall), Austin Chaffin, Cole
Clever, Triton Davidson, Lane
Larson, Spencer Wycinski & Drew
Rittenhouse (Zane Trace)
Thank you Herbie Strange for the continued support!
Herbie has been with us from day one (now in 10th year)!
FINAL VOTE OF REGULAR SEASON
Abbey Mohan, Zane Trace
(Track):
Mohan won three events to
earn medalist at this year’s Ross
County Meet.

Grace Throne, Southeastern
(Track):
The Southeastern sprinter
set a new meet record with a 12.70
in the 100-M Dash at this year’s
Ross County Meet.


Also receiving votes during this
period:
Hannah Skinner, Abby Stark
& Megan Peek (Adena), Shyanne
Conley & Braiden Collins
(Huntington), Lea McFadden (Paint
Valley), Cam Alexander (Piketon),
Maddie Allman (Southeastern),
Autumn Mohan, Hallie Pinkerton,
Jocie Fisher & Elayna Gunnoe
(Unioto), Emily Robinson (Westfall),
Kaylee George, Evie Bennett, Hailey
Puckett, Reese Hartsaugh & Taylor
Flechtner (Zane Trace)