All-District Teams 2017

Girls Division I

First Team
11 Kristin Jamieson - Hillsboro - Player of the Year
12 Emily Loudin - Hillsboro
11 Lexis Fickel - Logan

Honorable Mention
11 Larkin Parry - Hillsboro
12 Madison Stratton - Hillsboro
9 Lauren Johnson - Logan
10 Dreena Wiseman - Logan

Co-Coach of the Year
Richard Aldridge - Logan
Dave Hilliard - Hillsboro

Boys Division I

First Team
12 Nick Ward - Warren - Co-Player of the Year
12 Gage Herb - Marietta - Co-Player of the Year
12 Caleb Scharff - Marietta
12 Heath Hill - Marietta
11 Drew Zorne - Athens
12 Matthew Early - Marietta
11 Austin Barton - Warren

Second Team
9 Seth Dennis - Warren
11 Justin Vogt - Logan
11 Preston Hoyes - Athens

Honorable Mention
12 Casey Rafferty - Warren
9 Chance Weihl - Warren
Jared Hollister - Marietta
Luke Satterfield - Marietta
12 Zach Mallett - Marietta
12 Jeremiah Martin - Logan
11 Owen Campitelle - Athens

Girls Division II

First Team
12 Kenzie Dietz - Waterford - Player of the Year
11 Ashley Offenberger - Waterford
12 Alex Gillette - Dawson Bryant
11 DeAnna Caraway - West Union
12 Lauren Ragland - Zane Trace
10 Ella Seeley - Westfall

Second Team
11 Kylee Tolliver - Eastern Miegs
11 Madalynn Roby - Belpre
11 Rachel Schüler - Fairfield
11 Kendall Fee - Vinton County
11 Bryn Karnes - Greenfield McClain
10 Liz Hart - Westfall

Honorable Mention
10 Alexis Tompkins - Fairfield
11 Molly Fitzwater - Galia Academy
12 Kendall Pollard - McClain
11 Lindsey Daniel - West Union
9 Allison Baughman - Crooksville
11 Gracie Rowe - Westfall
12 Abby Eichmiller - Waterford
10 Zoe Miller - Warren
9 Kylee Robinson - Meigs
11 Chloe Gee - River Valley
11 Belle Lambert - Vinton County
12 Kate Hawk - Eastern Meigs
12 Halley Cox - River Valley
12 Jayden Lawson - Federal Hocking

Coach of the Year - Cris Baker - Waterford

Boys Division II

First Team
12 Logan Reed - Rock Hill - Player of the Year
10 Ty Schobelock - Unioto
10 Connor Heffner - Waverly
12 Brent Gulling - Fairfield Union
12 Levi Chapman - Meigs
11 Jacob Calvin - Unioto

Second Team
12 Talon Osborne - Waverly
12 Cord Ebert - Logan Elm
12 Korten Foraker - New Lexington
12 Carson Price - Fairfield Union
11 Trevor Newkirk - McClain
12 Colton Blakeman - Piketon

Honorable Mention
12 James Carter - Ironton
12 Jay Haywood - Rock Hill
11 Trey Givens - New Lexington
11 Kobe Penwell - McClain
11 Matthew Walker - Westfall
12 Darren Buskirk - Circleville
11 Evan Huffman - Logan Elm
12 Noah Waddell - Vinton County
11 Brady Woodbridge - Zane Trace
11 Wyatt Nicholson - Meigs
12 Kaden Thomas - Gallia Academy
12 Tyler Williams - Adena
11 Jamie Clifford - Piketon
11 William Sturgell - Portsmouth
12 Max Rose - Unioto

Coach of the Year - Brian Oliver - Fairfield Union

Boys Division III

First Team
12 Elijah McCarty - West Union - Player of the Year
10 Brock Jordan - Western
12 Noah Lung - North Adams
11 Eli Montgomery - Western
12 Trevor Deere - Coal Grove
12 Bryant Lung - North Adams

Second Team
9 Owen Carney - Crooksville
12 Colt Shumaker - North Adams
11 Brock White - Crooksville
11 Wes Jenkins - Waterford
10 Hunter Dutiel - Miller
11 Jenson Anderson - Southern

Honorable Mention
11 Jeremiah Stitt - Belpre
12 Nathan Riley - Trimble
11 Ryan Harbour - Eastern Meigs
12 Garrett Holiday - Coal Grove
12 Eli Fuller - West Union
11 Cole Haislop - Eastern Pike
12 Curtis Haner - South Galia
12 Jonah Hogback - Southern
9 Blake White - Crooksville
12 Caleb Cline - Clay
9 Hunter Henneberger - Huntington
12 Donte Lightly - Western
11 Blain Neetdham - Miller
11 Carson Hall - North Adams
11 Dylan Colvin - Manchester
12 Travis Pothmeyer - Waterford
10 Zach Harless - Whiteoak

Coach of the Year - Ammon Mitchell - North Adams