2015 All-District Golf
Girls DI - All-District Team

First Team
Kristin Jamieson - 9 - Hillsboro
Riley Hynus - 10 - Logan
Brittany Hesson - 12 - Marietta
Emily Loudin - 10 - Hillsboro
Lexis Fickel - 9 - Logan
Abbey Siley - 12 - Marietta
Hannah Rumpke - 11 - Hillsboro
Hanna Breeden - 12 – Hillsboro

Honorable Mention
Bethany Starlon - 9 - Logan
Alli Swisher - 12 - Marietta
Coach of the Year - Sue Hunter

Girls DII - All District Team

First Team
McKenzie Dietz - 10 - WaterFord
Alex Gillete - 10 - Coal Grove
Amy Surratt - 12 - Logan Elm
Rachel Pennington - 12 - Logan Elm
Alana Delaney - 12 - Belpre
Jade Spriggs - 12 - North Adams

Second Team
Alex Clark - 9 - West Union
Savannah McCoy -11- Peebles
Ashley Offenberger - 9 - Waterford
Kylie Tolliver - 9 - Eastern
Anzley Schenz - 12 - Warren
Kylee Applegate - 12 - North Adams

Honorable Mention
Ashley Acree - 11 - Southern
DeAnna Caraway - 9 - West Union
Kimberly Edelmann - 11 - Galia Academy
Katelyn Edwards - 11- Eastern
Abby Eichmiller - 10 - Waterford
Megan Jacobson - 11 Warren
Bethany Johnson - 12 - Zane Trace
Grace Larrick - 12 - Fairfield
Piper Lewis - 11 - Westfall
Shannon MacLeod -12 - Lynchburg-Clay
Allison Moore - 10 - Jackson
Veronica Olaker - 11 - McClain
Kendra Robie - 11 - Meigs
Madalynn Roby - 9 - Belpre
Illsayla Saunders - 11 South Galia
Abbi Sutton - 10 - Circleville
Rachel Traverse - 12 - Logan Elm
Coach of the Year: Chris Baker – Waterford

Boys DI - All-District Team

First Team
Nick Ward - 10 - Warren
Jeff Hensler - 12 - Marietta
Jacob Barstow - 12 - Logan
Jared Lemaster - 11 - Jackson
Max Hapney - 11 - Warren
Kyler Dennis - 11 – Warren

Second Team
Gage Herb - 10 - Marietta
Hunter Fizer - 12 - Logan
Paul Duffy - 12 - Logan
Heath Hill - 10 - Marietta
Evan Coyan - 12 - Jackson
Kevin Boals - 12 – Logan

Honorable Mention
Matthew Early - 10 - Marietta
JoJo Duffy - 10 - Logan
Turner Schilling - 12 - Warren
Dakota Simpson - 12 - Jackson
Coach of the Year - Nathan Evans - Warren

Boys DII - All-District Team

First Team
Peyton Cooper - 12 - Unioto
Mitchell McFarland - 12 - Wheelersburg
Jordan Tieman - 11 - Portsmouth West
DJ Graham - 11 - Piketon
Casey Moore - 11 - Piketon
Max Knisley - 12 - Washington Court House

Second Team
Brayden Metzger - 11 - New Lexington
Logan Sheets - 12 - River Valley
Bane Adkins - 12 - Unioto
Daris Hamid - 12 - Gallia Academy
Caleb - Arnold - 12 - Zane Trace
Brian Chaney - 11 - Zane Trace

Honorable Mention
Jeremy Brooks - 11 - Zane Trace
Alec Boothe - 12 - Vinton County
Levi Chapman - 10 - Meigs
Aaron Dyer - 12 - Portsmouth West
Kolton Fornker - 10 New Lexington
Scott Freeman - 12 - Unioto
Taae Hamid - 10 - Galia Academy
Jake Henderson - 12 - Waverly
Trevor Newkirk - 9 - McClain
Cory Rawlins - 12 - Ironton
Logan Reed - 10 - Rock Hill
Trent Rodbell - 12 - Portsmouth
Dylan Smith - 12 - Logan Elm
Evan Wadlington - 12 - Circleville
Steven Zimmerman - 11 - Piketon
Coach of the Year: Dan Drummond – Unioto

Boys DIII - All-District Team

First Team
Cameron Bosner - Waterford
Elijah McCarty - West Union
Derek Lenly - Chesepeake
Craig Horton - West Union
Trever Deere - Coal Grove
Zach Blankenship – Lynchburg

Second Team
Josh Stewert - Waterford
Ethan Smith - South Eastern
Eli Montgomery - Western
Bryant Lung - North Adams
Patrick England - North Adams
Jordan Welch – Waterford

Honorable Mention
Jensen Anderson - Southern
Zach Angle - Southeastern
Jasiah Brewer - Eastern
Brice Ferrell - Belpre
Tyler Fowler - West Union
Cole Haislep - Eastern Beaver
Donte Lightle - Western
Noah Lung - North Adams
Ryan Malone - Coal Grove
Cyler Mills - South Galia
Zach Schuler - Fairfield
Isaac Trader - Waterford
Caleb Wardlow - Lynchburg
Co-Coaches of the Year: Josh Arnold - Waterford
Carl Schneider - West Union
www.svcsportszone.com