2014 District Golf
SEODGCA Girls - Division I - All- District Teams

1st Team

Madison Ferell - POY- Logan - Fr
Riley Hynus - Logan - Fr
Dailyn Simpson - Logan - Fr
Delaney Tootle - Logan - Fr

Coach of the Year - Stephanie Williams

SEODGCA Girls - Division II - All- District Teams

1st Team

Jackie Cunningham - Belpre - Sr
Alana Delancey - Belpre - Jr
Tori Holmes - Coal Grove - Sr
Jane Kubala Warren - Sr
Kaitlynn Sandstrom - Westfall - Sr
McKenzie Dietz - Waterford - Fr

2nd Team

Shania Massie - McClain - Sr
Taylor Woodbridge - Zane Trace - Sr
Kylee Applegate - North Adams - Jr
Victoria Walker - Meigs - Sr
Amy Surratt - Logan Elm - Jr
Jade Spriggs - North Adams - Jr

Honorable Mention

MJ Daugherty - Alexander
Kaylee Smith - McClain
Bethany Sweeney - Manchester
Rayanna McFarland - West Union
Ashley Acree - Southern
Mallory McCorkle - Jackson
Caitlyn Young - North Adams
Abby Eichmiller - Waterford
Anzley Schenz - Warren
Grace Edwards - Eastern
Dannett Davis - Meigs
Grace Larrick - Fairfield
Alex Gillette - Coal Grove
Piper Lewis - Westfall
Bethany Johnson - Zane Trace
Rachel Pennington - Logan Elm
Emma Knipp - Unioto

Coach of the Year - Josh Arnold - Waterford
SEODGCA Boys - Division I - All- District Teams

1st Team

Jacob Barstow - POY - Logan - 11
Austin Bagshaw - Hillsboro - 12
Jeffery Hensler - Marietta - 11
Logan Holbrook - Logan - 12
Cole Massey - Jackson - 12
Nick Thieman - Marietta - 12

2nd Team

Jacob Deatley - Hillsboro - 11
Hunter Fizer - Logan - 11
Garrett Bertram - Marietta - 12
Paul Duffy - Logan - 11
Jared Lemaster - Jackson - 10
Alex Vanzant - Hillsboro 11

Honorable Mention

Max Fitzgerald - Marietta - 12
Jared Walker - Logan 11
Adam Kirby - Jackson -12
Travis Wehrung - Hillsboro - 11

Coach of the Year - Keith Meyers - Logan

SEODGCA Boys - Division II - All- District Teams

1st Team

Derek Lemley - Chesapeake - 10
Mitchell McFarland - Wheelersburg - 11
Caleb Herd - Fairfield Union - 12
Caleb Arnold - Zane Trace - 11
Andrew Harley - New Lexington - 12
Sam Calvin - Unioto - 12
Andrew Pettenski - Westfall - 12

2nd Team

Casey Moore - Piketon 10
Devin Munyan - Fairfield 11
Shane Stevens - Chesapeake 12
Brandon Jones - Portsmouth 12
Dares Hamid - Gallia Academy - 11
Jordan Tieman - Portsmouth West - 10

Honorable Mention

Thomas Green - Fairfield Union - 11
Seth Follis - Logan Elm - 11
Taae Hamid Gallia Academy - 9
Brian Chaney - Zane Trace - 10
Jaylen Thornhill - Ironton - 12
Mitchell Creamer - Miami Trace - 10
David Davis - Meigs 12
Ryan McCarthy - Athens - 12
Dallas Swiney - Alexander - 12
Hunter Miller - Adena - 12
Brnyden Metzger - New Lexington - 10
Aaron Sharp - McClain - 12
Kyler Dennis - Warren - 10
Kyle Griener - Westfall - 11
Cody Finley - Portsmouth West
Peyton Cooper - Unioto - 11
Logan Sheets - River Valley - 11
Austin Ward - Vinton Co - 11
Trent Rodbell - Portsmouth - 11
DJ Graham - Piketon - 10
Jake Stevens - Chesapeake - 9

Coach of the Year - David Senften - Fairfield Union

SEODGCA Boys - Division III - All- District Teams

1st Team

Brent Morgan - Coal Grove - 12
Sam Petty - Belpre - 12
Cameron Bosner - Waterford - 11
Craig Horton - West Union - 10
Taylor Anderson - North Adams - 12
Jordan Welch - Waterford - 10

2nd Team

Alex Perry - Belpre - 12
Josh Stewart - Waterford - 11
Jacob Hoback - Southern - 12
Logan Plummer - Belpre - 10
Brandon Daniel - West Union - 12
Zach Schuler - Fairfield - 11

Honorable Mention

Trevor Deere - Coal Grove
Bradley McCoy - Southern
Elijah McCarty - West Union
Patrick England - North Adams
Brad Bumgarner - Fairfield
Ryan McGee - Belpre
Ty Bissell - Eastern
Quentin Alley - Eastern Pike
Brent Ginther - Waterford

Coach of the Year - Josh Arnold - Waterford