SVC JUNIOR HIGH TRACK MEET
05/08/13                       Women's Track & Field Meet Results

           SVC JUNIOR HIGH            AT  UNIOTO                     05/08/13

                 Medalist: Olivia Pflaumer, Zane Trace

TEAM SCORING - Zane Trace 132.50; Piketon 94; Unioto 89; Huntington 78; Adena 62; Paint Valley 47;
Southeastern 42; Westfall 24.50.

Discus -- 1. Summer .Travis, Piketon, 104-8; 2. Alexis .Putnam, Adena, 92-5; 3. Shannyn .Carpenter, Zane Trace,
87-3; 4. Autumn .Mohan, Unioto, 72-10; 5. Ella .Anderson, Adena, 71-2; 6. Alley .Avery, Zane Trace, 65-5; 7. Kaitlyn
.Harper, Southeastern, 59-1; 8. Caitlin .Reynolds, Unioto, 57-8; 9. Christina .Fox, Westfall, 53-9; 10. Kim .Woods,
Paint Valley, 50-0; 11. Molli .Walters, Huntington, 48-8; 12. Megan .O'Quin, Westfall, 47-8; 13. Maddie .Jackson,
Southeastern, 45-8; 14. Abigail .Costellanos, Huntington, 42-0; 15. Hannah .Rigsby, Piketon, 35-1.

Long Jump -- 1. Carissa .Poehler, Adena, 14-1.75; 2. Kaylee .George, Zane Trace, 12-8; 3. Augusta .Hooks,
Huntington, 12-7.75; 4. Avery .Reuter, Piketon, 12-6.75; 5. Emma .Click, Zane Trace, 12-6; 6. Camryn .Chandler,
Piketon, 12-4.25; 7. Ella .Anderson, Adena, 12-3; 8. Autumn .Pierce, Westfall, 12-2; 9. Neon .Paige, Unioto, 10-3.25;
10. Elisabeth .Cox, Westfall, 10-0.50; 11. Caroline .Bradburne, Unioto, 9-0.25; 12. Anna .Grashel, Huntington, 6-9.

Shot Put -- 1. Summer .Travis, Piketon, 38-8.50; 2. Shannyn .Carpenter, Zane Trace, 37-0; 3. Alexis .Putnam,
Adena, 34-8; 4. Autumn .Mohan, Unioto, 31-10; 5. Kaylee .Hagan, Unioto, 29-11; 6. Molli .Walters, Huntington,
26-3.50; 7. Kylie .Lathey, Zane Trace, 26-0; 8. Ella .Anderson, Adena, 25-0; 9. Samantha .Neal, Piketon, 24-9; 10.
Ali .Kirkbride, Paint Valley, 23-9.50; 11. Allison .Hayes, Huntington, 22-7; 12. Maddie .Jackson, Southeastern, 21-8;
13. Kim .Woods, Paint Valley, 21-2.50; 14. Christina .Fox, Westfall, 21-0; 15. Kaitlyn .Harper, Southeastern, 20-8;
16. Megan .O'Quin, Westfall, 16-2.

High Jump -- 1. Katelyn .Hackworth, Paint Valley, 4-11; 2. Ella .Skeens, Southeastern, 4-10; 3. McKenna .Newman,
Zane Trace, 4-6; 4. Savannah .Burris, Westfall, 4-4; 5. Delany .Herron, Zane Trace, 4-4; 6. Brooke .Dreitzler, Adena,
4-2; 7. Dezaray .Searles, Huntington, 4-2; 8. Courtney .Bennett, Southeastern, 4-0; 9. Kirsten .Davis, Paint Valley,
4-0; 10. Neon .Paige, Unioto, 3-10; 11. Tessa .Wagoner, Unioto, 3-8; 12. Rachel .Uhrig, Adena, 3-8.

Pole Vault -- 1. Olivia .Pflaumer, Zane Trace, 9-6 (NEW MEET RECORD!); 2. Alisha .Long, Huntington, 7-6; 3. Hailey
.Puckett, Zane Trace, 6-6.05; 4. Maddy .Davis, Paint Valley, 6-6.

100-M Hurdles -- 1. Olivia .Pflaumer, Zane Trace, 17.30; 2. Camryn .Chandler, Piketon, 17.90; 3. Caleah .Beatty,
Unioto, 18.30; 4. Taryn .Austin, Unioto, 19.10; 5. Brinley .Jones, Piketon, 19.70; 6. Kaylee .George, Zane Trace,
19.90; 7. Caitlyn .Young, Westfall, 20.10; 8. Hunter .Adams, Southeastern, 20.30; 9. Lindsey .Miller, Adena, 20.70;
10. Makayla .Zeisler, Huntington, 20.80; 11. Alexis .Karshner, Southeastern, 20.90; 12. Dezaray .Searles,
Huntington, 22.10; 13. Heaven .Bruce, Westfall, 22.30; 14. Jill .Bouillion, Paint Valley, 24.30.

100-M Dash -- 1. Elizabeth .Mullins, Huntington, 13.20; 2. Deion .Culberson, Unioto, 13.60; 3. Katelyn .Hackworth,
Paint Valley, 13.80; 4T. Avery .Reuter, Piketon, 14.00; T. Kalesie .Henderson, Piketon, 14.00; 6. Carissa .Poehler,
Adena, 14.05; 7. Hydeia .Meyers, Unioto, 14.10; 8T. Makayla .Terry, Westfall, 14.30; T. Kayli .Harris, Zane Trace,
14.30; 10. Mason .Bethel, Zane Trace, 14.40; 11. Alexis .Karshner, Southeastern, 14.70; 12. Kristin .Howard,
Huntington, 15.10; 13T. Jessica .Knisley, Adena, 15.70; T. Olivia .Spradlin, Paint Valley, 15.70; 15. Keyley .Redman,
Westfall, 15.90.

1600-M Run -- 1. Haley .Wright, Huntington, 5:47.70; 2. Kolby .Markko, Paint Valley, 6:05.20; 3. Ruthie .Wyant,
Piketon, 6:06.00; 4. Hannah .Skinner, Adena, 6:10.00; 5. MacKenzie .Ray, Zane Trace, 6:11.70; 6. Ann .Shelby,
Zane Trace, 6:15.80; 7. Jayden .Tuttle, Unioto, 6:15.90; 8. Brittany .Moore, Huntington, 6:21.30.

400-M Relay -- 1. Unioto (A), 55.00 (Deion .Culberson, Mackenna .Flitton, Taryn .Austin, Caleah .Beatty); 2. Zane
Trace (A), 57.60 (Montana .Myers, Emma .Click, Sydnee .Jones, Mason .Bethel); 3. Westfall (A), 59.80 (Makayla
.Terry, Gabby .Allen, Allie .Kaiser, Autumn .Pierce); 4. Piketon (A), 1:00.00 (Teryn .Smith, Brinley .Jones, Emily
.Chapman, Brinley .Jones); 5. Huntington (A), 1:02.30 (Kristin .Howard, Leilah .Simmerman, Danielle .Bryan, Makayla
.Zeisler); 6. Paint Valley (A), 1:02.70 (Kirsten .Davis, Maddy .Davis, Olivia .Spradlin, Makala .Knisley); 7.
Southeastern (A), 1:03.30 (LeeAnna .Cox, Anna .Evans, Kaitlyn .Harper, Courtney .Bennett); 8. Adena (A), 1:05.00
(Lindsey .Miller, Erin .Snider, Rachel .Uhrig, Abbee .Simmons).

400-M Dash -- 1. Ella .Skeens, Southeastern, 1:05.10; 2. Mackenna .Flitton, Unioto, 1:05.10; 3. Hailey .Puckett,
Zane Trace, 1:07.00; 4. Savannah .Burris, Westfall, 1:08.20; 5. Taylor .Flechtner, Zane Trace, 1:10.00; 6. Hunter
.Adams, Southeastern, 1:10.20; 7. Angel .Merk, Adena, 1:11.70; 8. Khiley .Staples, Unioto, 1:12.70; 9. Jordan
.Morris, Piketon, 1:14.50; 10. Emily .Davis, Paint Valley, 1:15.20; 11. Augusta .Hooks, Huntington, 1:15.40; 12. Leilah
.Simmerman, Huntington, 1:19.20; 13. Haylie .Everhart, Adena, 1:25.00; 14. Alexis .Frazier, Piketon, 1:29.80.

800-M Relay -- 1. Zane Trace (A), 2:02.60 (Kayli .Harris, Montana .Myers, Kaylee .George, Sydnee .Jones); 2.
Unioto (A), 2:02.70 (Morgan .Steinbrook, Elena .Duque, Brenley .Turner, Caleah .Beatty); 3. Huntington (A), 2:05.60
(Kristin .Howard, Alisha .Long, Makayla .Zeisler, Elizabeth .Mullins); 4. Westfall (A), 2:07.40 (Gabby .Allen, Allie
.Kaiser, Caitlyn .Young, Makayla .Terry); 5. Southeastern (A), 2:12.30 (Courtney .Bennett, LeeAnna .Cox, Mandy
.Morris, Alexis .Karshner); 6. Adena (A), 2:17.70 (Rachel .Uhrig, Jessica .Knisley, Abbee .Simmons, Brooke
.Dreitzler); 7. Paint Valley (A), 2:18.30 (Ali .Kirkbride, Maddy .Davis, Olivia .Spradlin, Kirsten .Davis); 8. Piketon (A),
2:22.90 (Teryn .Smith, Emily .Chapman, Stephanie .Ritchie, Samantha .Neal).

200-M Hurdles -- 1. Camryn .Chandler, Piketon, 31.80; 2. Olivia .Pflaumer, Zane Trace, 32.40; 3. Ivy .Beam, Zane
Trace, 32.70; 4. Taryn .Austin, Unioto, 34.00; 5. Brinley .Jones, Piketon, 35.10; 6. Hunter .Adams, Southeastern,
35.80; 7. Unique .Overly, Unioto, 36.00; 8. Makala .Knisley, Paint Valley, 36.20; 9. Lindsey .Miller, Adena, 36.20; 10.
Heaven .Bruce, Westfall, 37.80; 11. Caitlyn .Young, Westfall, 38.10; 12. Dezaray .Searles, Huntington, 40.80; 13. Jill
.Bouillion, Paint Valley, 50.70.

800-M Run -- 1. Haley .Wright, Huntington, 2:37.90; 2. Ella .Skeens, Southeastern, 2:45.70; 3. MacKenzie .Ray,
Zane Trace, 2:46.70; 4. Ruthie .Wyant, Piketon, 2:48.10; 5. Angel .Merk, Adena, 2:48.60; 6. Katie .Joosse, Zane
Trace, 2:48.80; 7. Kolby .Markko, Paint Valley, 2:52.40; 8. Hannah .Skinner, Adena, 2:55.70.

200-M Dash -- 1. Elizabeth .Mullins, Huntington, 28.50; 2. Brenley .Turner, Unioto, 29.00; 3. Kalesie .Henderson,
Piketon, 29.40; 4. Carissa .Poehler, Adena, 29.50; 5. Kayli .Harris, Zane Trace, 30.40; 6. Alisha .Long, Huntington,
30.60; 7. Avery .Reuter, Piketon, 30.60; 8. Hydeia .Meyers, Unioto, 30.90; 9. Mason .Bethel, Zane Trace, 31.20; 10.
LeeAnna .Cox, Southeastern, 31.80; 11. Brooke .Dreitzler, Adena, 32.30; 12. Keyley .Redman, Westfall, 32.90; 13.
Christina .Fox, Westfall, 34.00.

1600-M Relay -- 1. Paint Valley (A), 4:51.60 (Makala .Knisley, Kolby .Markko, Emily .Davis, Katelyn .Hackworth); 2.
Unioto (A), 4:59.90 (Deion .Culberson, Khiley .Staples, Brenley .Turner, Mackenna .Flitton); 3. Piketon (A), 5:17.50
(Molly .Armstrong, Ruthie .Wyant, Jordan .Morris, Samantha .Neal); 4. Huntington (A), 5:18.60 (Brittany .Moore,
Mackenna .Steele, Augusta .Hooks, Haley .Wright); 5. Adena (A), 5:22.60 (Hannah .Skinner, Abbee .Simmons,
Jessica .Knisley, Angel .Merk).


05/08/13                       Men's Track & Field Meet Results

           SVC JUNIOR HIGH            AT  UNIOTO                     05/08/13

                  Medalist: Buster Trent, Paint Valley

TEAM SCORING - Zane Trace 181.33; Adena 103.33; Southeastern 67.33; Unioto 64; Westfall 47; Huntington 45;
Paint Valley 43; Piketon 26.

Discus -- 1. Tyler .Lochbaum, Southeastern, 120-3; 2. Aiden .Place, Zane Trace, 107-6; 3. Tyler .Carpenter, Zane
Trace, 101-3; 4. Reese .Heise, Adena, 94-7; 5. Bret .Lane, Adena, 89-3; 6. Wes .Ritenour, Southeastern, 88-2; 7.
Jordan .Rowley, Unioto, 86-9; 8. Ethan .Arbaugh, Unioto, 84-0; 9. Elijah .Krech, Paint Valley, 75-7; 10. Trenton
.Waldren, Huntington, 74-10; 11. Baden .Fuller, Piketon, 66-2; 12. Wesley .Stitchcomb, Huntington, 63-5.

Long Jump -- 1. Shawn .Scurlock, Westfall, 17-6.50; 2. Buster .Trent, Paint Valley, 17-3.75; 3. Jordan .Sharp,
Huntington, 16-1.25; 4. Leroy .Canter, Southeastern, 16-0; 5. Marion .Jones, Adena, 15-8.25; 6. Zach .Joseph, Zane
Trace, 15-3.75; 7. Daniel .Bakenhaster, Adena, 14-11.50; 8. Tannar .Knece, Huntington, 14-9.50; 9. Timothy
.Trawick, Piketon, 14-0.50; 10. Gabe .Birkheimer, Piketon, 13-10.50; 11. Abe .Leonard, Zane Trace, 13-0.50; 12.
Noah .Davis, Paint Valley, 12-5; 13. Chance .Throckmorton, Unioto, 12-0.75; 14. Brandon .Archey, Southeastern,
11-9; 15. Andrew .Howes, Unioto, 11-5; 16. Zach .Patton, Westfall, 10-11.25.

Shot Put -- 1. Tyler .Lochbaum, Southeastern, 37-6.50; 2. Tanner .Kunz, Zane Trace, 35-4; 3. Jordan .Rowley,
Unioto, 35-1.50; 4. Bret .Lane, Adena, 33-9.50; 5. Wes .Ritenour, Southeastern, 33-3.50; 6. Wesley .Stitchcomb,
Huntington, 31-0; 7. Trenton .Waldren, Huntington, 30-11; 8. Aiden .Place, Zane Trace, 30-3; 9. Elijah .Krech, Paint
Valley, 29-0; 10. Ethan .Arbaugh, Unioto, 28-2; 11. Zach .Sevy, Adena, 27-6; 12. Baden .Fuller, Piketon, 24-2.

High Jump -- 1. Timothy .Trawick, Piketon, 5-11 (NEW MEET RECORD!); 2. Isaiah .Beach, Zane Trace, 5-4; 3.
Marion .Jones, Adena, 5-4; 4. Holden .Johnson, Zane Trace, 5-2; 5. Daniel .Bakenhaster, Adena, 4-10.

Pole Vault -- 1. Josh .McCorkle, Zane Trace, 8-6; 2T. Chris .Mitten, Adena, 8-0; T. Jeremy .Brooks, Zane Trace, 8-0;
T. Blake .Vest, Southeastern, 8-0; 5. Brenden .Bayes, Westfall, 7-6; 6. Trevor .Hinshaw, Huntington, 7-6; 7. Jamison
.Neal, Piketon, 7-0; 8. Riley .Kennelly, Westfall, 7-0; 9. Jeremy .Fletcher, Huntington, 6-0.

110-M Hurdles -- 1. Isaiah .Beach, Zane Trace, 16.80; 2. Leroy .Canter, Southeastern, 17.30; 3. Michael .Newland,
Adena, 18.40; 4. Darby .Pillow, Zane Trace, 19.40; 5. Garrett .Liff Weiss, Piketon, 19.70; 6. Brody .Slater, Westfall,
20.60; 7. Devan .Copp, Southeastern, 20.70; 8. Tyler .Deleon, Unioto, 21.10; 9. Javon .Beverly, Unioto, 25.80.

100-M Dash -- 1. Bishop .Chamberlin, Zane Trace, 11.90; 2. Buster .Trent, Paint Valley, 12.20; 3. Kelly .Rogers,
Zane Trace, 12.40; 4. Austin .Preston, Adena, 12.50; 5. Terry .Willison, Westfall, 12.60; 6. Jordan .Sharp,
Huntington, 12.60; 7. Blake .Vest, Southeastern, 13.10; 8T. Tre .Ivey, Unioto, 13.20; T. Thomas .Hemm, Unioto,
13.20; 10. Brandon .Free, Adena, 13.30; 11. Gabe .Birkheimer, Piketon, 14.10; 12. Brandon .Archey, Southeastern,
14.60; 13. Zach .Patton, Westfall, 15.20.

1600-M Run -- 1. Darby .Pillow, Zane Trace, 5:12.40; 2. Sam .Smith, Unioto, 5:16.50; 3. Gage .Hickman, Huntington,
5:33.30; 4. Tanner .Click, Zane Trace, 5:39.10; 5. Isiah .West, Unioto, 5:49.00; 6. Lane .Chrisman, Paint Valley,
5:59.10; 7. Noah .Davis, Paint Valley, 6:02.20; 8. Riley .Kennelly, Westfall, 6:02.90.

400-M Relay -- 1. Adena (A), 50.50 (Joey .Sparks, Jay .Newland, Trenton .Sims, Hunter .Mathews); 2. Westfall (A),
50.90 (Terry .Willison, Texas .Willison, Elliot .Burgin, Shawn .Scurlock); 3. Zane Trace (A), 51.30 (Tristan
.Barthelemes, Andrew .Stauffer, Holden .Johnson, Bishop .Chamberlin); 4. Huntington (A), 52.30 (Tannar .Knece,
Trevor .Hinshaw, Kyler .Holyfield, Jordan .Sharp); 5. Unioto (A), 56.40 (Zach .Tackett, Kyle .Walter, Seth .Walters,
Javon .Beverly); 6. Paint Valley (A), 56.60 (Caleb .Williams, Tygr .Tesi, Casey .McAllister, Jeremy .Herald); 7.
Southeastern (A), 1:01.60 (Trevor .Arledge, Lane .Ford, Damian .Sims, Trevor .Arledge).

400-M Dash -- 1. Kelly .Rogers, Zane Trace, 55.30; 2. Zach .Joseph, Zane Trace, 58.20; 3. Thomas .Hemm, Unioto,
58.50; 4. Hunter .Mathews, Adena, 58.90; 5. Cole .Clever, Unioto, 1:01.20; 6. Brandon .Free, Adena, 1:04.40; 7.
Christian .Howard, Huntington, 1:05.60; 8. Brenden .Bayes, Westfall, 1:08.00; 9. Jonas .Proffitt, Westfall, 1:10.20;
10. Tanner .Veach, Piketon, 1:11.80; 11. Jamison .Neal, Piketon, 1:12.40.

800-M Relay -- 1. Westfall (A), 1:46.40 (Terry .Willison, Texas .Willison, Elliot .Burgin, Shawn .Scurlock); 2. Zane
Trace (A), 1:50.80 (Abe .Leonard, Tyler .Carpenter, Josh .McCorkle, Holden .Johnson); 3. Adena (A), 1:51.80 (Joey
.Sparks, Jay .Newland, Trenton .Sims, Reese .Heise); 4. Huntington (A), 1:56.30 (Tannar .Knece, Gavin .Snyder,
Kyler .Holyfield, Trevor .Hinshaw); 5. Paint Valley (A), 1:56.90 (Caleb .Williams, Tygr .Tesi, Casey .McAllister, Jeremy
.Herald); 6. Unioto (A), 2:01.70 (Zach .Tackett, Kyle .Walter, Seth .Walters, Javon .Beverly); 7. Piketon (A), 2:12.30
(Austin .Spencer, Jared .Slone, Creed .Bentley, Tanner .Veach); 8. Southeastern (A), 2:29.70 (Andrew .Lenox, Lane
.Ford, Shawn .Knight, Damian .Sims).

200-M Hurdles -- 1. Leroy .Canter, Southeastern, 28.00; 2. Austin .Preston, Adena, 28.40; 3. Isaiah .Beach, Zane
Trace, 29.70; 4. Michael .Newland, Adena, 30.30; 5. Andrew .Stauffer, Zane Trace, 31.10; 6. Garrett .Liff Weiss,
Piketon, 32.10; 7. Tygr .Tesi, Paint Valley, 32.50; 8. Brenden .Bayes, Westfall, 32.80; 9. Tanner .Veach, Piketon,
35.40.

800-M Run -- 1. Darby .Pillow, Zane Trace, 2:19.30; 2. Eric .Edwards, Unioto, 2:26.20; 3. Sam .Smith, Unioto,
2:26.50; 4. Tanner .Click, Zane Trace, 2:29.00; 5. Gage .Hickman, Huntington, 2:29.50; 6. Trenton .Sims, Adena,
2:33.30; 7. Brody .Slater, Westfall, 2:35.20; 8. Christian .Howard, Huntington, 2:39.50.

200-M Dash -- 1. Buster .Trent, Paint Valley, 25.00; 2. Kelly .Rogers, Zane Trace, 25.10; 3. Marion .Jones, Adena,
25.60; 4. Bishop .Chamberlin, Zane Trace, 25.70; 5. Austin .Preston, Adena, 25.70; 6. Jeremy .Herald, Paint Valley,
27.10; 7. Thomas .Hemm, Unioto, 27.20; 8. Blake .Vest, Southeastern, 28.10; 9. Tre .Ivey, Unioto, 28.80; 10. Elliot
.Burgin, Westfall, 28.90; 11. Jared .Slone, Piketon, 29.40; 12. Wes .Ritenour, Southeastern, 29.90; 13. Joseph
.Bundock, Westfall, 33.00.

1600-M Relay -- 1. Zane Trace (A), 4:14.00 (Abe .Leonard, Ryan .Glass, Zach .Joseph, Tanner .Click); 2. Unioto
(A), 4:17.00 (Cole .Clever, Trent .Miller, Brandon .Kennedy, Eric .Edwards); 3. Adena (A), 4:23.10 (Joey .Sparks,
Reese .Heise, Hunter .Mathews, Jay .Newland); 4. Piketon (A), 4:30.10 (Garrett .Liff Weiss, Timothy .Trawick,
Jamison .Neal, Gabe .Birkheimer); 5. Huntington (A), 4:42.00 (Christian .Howard, Gavin .Snyder, Gage .Hickman,
Kyler .Holyfield); 6. Southeastern (A), 5:10.00 (Damian .Sims, Lane .Ford, Shawn .Knight, Andrew .Lenox); 7.
Westfall (A), 5:45.00 (Mason .Tirtinegoro-Po, Brantley .Bayes, Joseph .Bundock, Brody .Slater).