2013 All-District Baseball
2013 Southeast District ALL District Teams

       Division I/II North                
Coach of the Year  Chris Miller-  Miami Trace

First Team

Rusty Shull                 Circleville
Casey Taylor                Logan Elm
Evan McDonald        Logan Elm
Christian Johnson        Washington CH
Trevor Bain                Washington CH
Chad Burge                Fairfield Union
Josh Mutzner        Logan
Kyle Flora                McClain
Jacob Miller                Sheridan
Brad Ward                Miami Trace
G.W. Wallace        Miami Trace
Alex Bryant                New Lexington

Second Team                                                    Honorable Mention

Griff Ward                Miami Trace                        Derek Shaw                WCH
Rodney Lucas        Logan Elm                        David Burroughs        Circleville
B.J. Charles                Circleville                        Jordan Barr                F. Union

          Division II  South                
Co- Coach of the Year   Jeff Noble Waverly   Rich Corvin Gallia Academy

First Team

Ty Warnimont                  Gallia Academy
Pierce Knisley                Waverly
Tanner Wood                Athens
Danny Pannell                Warren
Jim Clagg                        Gallia Academy
Evan Sawyer                        Marietta
Bryce Arledge                Unioto
Tyler Neal                        Jackson
Kyle Raines                        Fairland
Paul Underwood                Waverly
Alex Staron                        Athens
Gus Graham                        Gallia Academy

Second Team                                        Honorable Mention

Tim Allen      Vinton County                     Justin Bailey    GalliaAcademy
Shay McCalla        Unioto                        Adam Tui       Waverly
Nolan Tayor      Chillicothe                        Ryan Luehrman        Athens

DIvison III North        
Coach of the Year          Gene Bumgardner           Piketon

Colin Swackhammer           Zane Trace                
Trent        Downs                Zane Trace
Justin Dye                             Southeastern        
Alex Stonerock                Westfall
Daryin  Lewis                Westfall                
Scott         Caywood                Lynchburg Clay
CJ Knight                        Eastern Brown        
Hank Sparks                        North Adams
Cade Harper                Adena                
Austin Dyer                        Huntington
Brice Vickers                Huntington                
Tyler Thompson                Paint Valley
Brady Johnson                Peebles        
Matt Penix                        Northwest
Zach Farmer                        Piketon
Brice Bennett                Piketon
Terrence Mayle                Federal Hocking
Chris Sparks                        Crooksville


Second Team

A.J. Kazmierczak                Westfall
Austin Williams                Eastern Brown
Blake Bunch                        Eastern Brown
Isaac Dixon                        Piketon

Honorable Mention

Jordan Arthurs                Wellston
Kyle Taylor                        West Union
Lucas Sarver                        Huntington
Flip Cassidy                        Northwest

Division III South
Coach of the Year    Jason Wright  Oak Hill

Steven Easterling                Ironton
Drew Haislop                Oak Hill
Jonathon Joseph                Rock Hill
Derek Moore                Wheelersburg
Eli Duduit                        Minford
Brandon Boggs                South Point
Garrett Carmicheal                     Wheelersburg
Taylor Rowe                        Meigs
Colton Cox                        Oak Hill
Wesley  Book                Portsmouth West
Dusty Mullins                Alexander
Wade Martin                Wheelersburg
Treay McKinney                Meigs
Evan Morris                         Rock Hill
Levi Porter                        Portsmouth
Jacob Blake                        Nelsonville York
Mike Simmoniette                Belpre
Derek Battise                Ironton

Second Team

Brady Knittle         Portsmouth West
Waylon Boggs        Oak Hill
Jacob Bierce         Coal Grove
Nick Jeffers                River Valley

Honorable Mention

Luke Morgan        Portsmouth West
Jese Rigsby                Coal Grove
Joe Young                Nelsonville
Trey Farley                River Valley

Divison IV North
Coach of the Year   Chris Veidt  Whiteoak

First Team

Justin Crager        Sciotoville
Michael Mader        Notre Dame
Will Haney                Notre Dame
Jock Kayser                Notre Dame
Will Howard                Valley
Nate Arnett                Valley
Marshall Spencer        Manchester
Gage Carraher        Whiteoak
Luke Taggert                   Whiteoak
Zach Docter                Whiteoak
Joe Wilson                Leesburg

Second Team                                              Honorable Mention

CJ Burk                Valley                                Ethan Holbrook        Valley
Wyatt Crothers        Leesburg                        Cole Henclay        Manchester
Adam Cooper        Notre Dame                        Isiach  Liggins        Leesburg

Division IV South
Coach of the Year   Phil Faires

First Team

Justin Mahlmeister                            Ironton St Joe
Devon Patterson                        Waterford
B.J. Losey                                Trimble
Joey Scowden                        Eastern
Ethan Spurlock                        South Gallia
Garrett Sinift                        Miller
Mitch Corn                                Symmes Valley
Danny Ramthun                        Southern
Adam Pape                                Southern
D.J. Miller                                Symmes Valley
Christian Spidelman                Eastern
Austin Downs                        Trimble

Second Team                                              Honorable Mention

Tanner Mayes        Symmes Valley                Brian Moore    Waterford
Hunter Johnson        Southern                        Alex Harrell          Symmesvally
Ethan Nottingham  Eastern                        Gus Slone        South Gallia