SOUTHEASTERN JUNIOR HIGH
Scroll down for girls
R. L. Davisson JH Inv      AT  SOUTHEASTERN               04/21/12

BOYS: Medalist: Jordan Leasure, Amanda

TEAM SCORING - Zane Trace 111; Southeastern 86; Amanda Clearcreek 77; Chillicothe
56.33; Greenfield McClain 54.83; Waverly 53; Huntington 50.50; Circleville 48.33; Paint Valley
39; Piketon 9.

Discus -- 1. Billy .Doyle, Huntington, 101-3; 2. Aaron .Elliott, Waverly, 101-0; 3. Tyler .Lockbaum,
Southeastern, 97-5; 4. Austin .Baker, Paint Valley, 94-6; 5. Devon .Newman, Piketon, 92-8; 6. Tate
.Evans, Waverly, 92-3; 7. Matt .Clemmons, Chillicothe, 89-4; 8. Josh .Krech, Paint Valley, 88-11.

Long Jump -- 1. Kent .Dunn, Southeastern, 17-1.50; 2. Jordan .Johnson, Chillicothe, 16-2; 3. Anthony
.McFadden, Paint Valley, 16-1.50; 4. Kristian .Boltenhouse, Zane Trace, 16-1.50; 5. Alex .Hollar,
Greenfield McClain, 15-9.25; 6. Landon .Roberts, Amanda Clearcreek, 15-4.50; 7. Draven .Bass,
Circleville, 14-11; 8. Tyler .Carroll, Southeastern, 14-9.50.

Shot Put -- 1. Aaron .Elliott, Waverly, 38-10.50; 2. Gable .Smith, Greenfield McClain, 34-8.50; 3.
Baxter .Wagner, Greenfield McClain, 34-6.50; 4. Matt .Carrol, Zane Trace, 32-7.50; 5. Matt
.Clemmons, Chillicothe, 30-6.50; 6. Trent .Mead, Huntington, 30-0; 7. Jacob .Ott, Paint Valley, 29-11;
8. Austin .Baker, Paint Valley, 29-8.50.

High Jump -- 1. Alex .Hollar, Greenfield McClain, 5-4; 2. Kristian .Boltenhouse, Zane Trace, 5-4; 3.
Brian .Hall, Zane Trace, 5-2; 4. Cedrick .Lansing, Southeastern, 5-0; 5. Matt .Gibson, Southeastern,
4-10; 6. Jordan .Johnson, Chillicothe, 4-10; 7. Joey .Drake, Amanda Clearcreek, 4-8; 8. Calvin .Theller,
Circleville, 4-8.

Pole Vault -- 1. Austin .Barker, Huntington, 8-6; 2. Colton .Oster, Zane Trace, 8-0; 3. Jacob .Wheeler,
Chillicothe, 7-6; 4. Ryan .Page, Greenfield McClain, 6-6; 5. Jeremy .Brooks, Zane Trace, 6-6; 6T.
Blake .Vest, Southeastern, 6-0; T. Sam .Smith, Circleville, 6-0; 8T. Jon .Limle, Chillicothe, 5-6; T. Chris
.Travis, Circleville, 5-6; T. Owen .O'Conner, Greenfield McClain, 5-6.

110-M Hurdles -- 1. Jordan .Leasure, Amanda Clearcreek, 15.80 (NEW MEET RECORD!); 2. Eric
.Holton, Southeastern, 17.20; 3. Brian .Hall, Zane Trace, 17.30; 4. Allen .Reed, Amanda Clearcreek,
17.60; 5. Leroy .Canter, Southeastern, 19.10; 6. Draven .Bass, Circleville, 19.40; 7. Mitchell .Chaney,
Circleville, 19.60; 8. Kolton .Carrol, Zane Trace, 20.20.

100-M Dash -- 1. Trevor .Young, Amanda Clearcreek, 12.80; 2. Alex .Hollar, Greenfield McClain,
12.80; 3. Coleton .Lytle, Zane Trace, 12.80; 4. Phillip .Park, Huntington, 12.80; 5T. Hunter .Miles,
Southeastern, 13.10; T. Billy .Doyle, Huntington, 13.10; 7. Trevor .Howard, Zane Trace, 13.20; 8T.
Tyler .Riebel, Circleville, 13.30; T. Anthony .Davis, Greenfield McClain, 13.30.

1600-M Run -- 1. Hunter .Hoover, Waverly, 5:45.00; 2. Matt .Scott, Zane Trace, 5:47.00; 3. Zach
.Little, Huntington, 5:49.80; 4. Jacob .Starky, Greenfield McClain, 5:50.90; 5. Nathan .Cox, Circleville,
5:51.70; 6. Casey .Williams, Paint Valley, 5:52.50; 7. Dustin .Bresler, Amanda Clearcreek, 5:53.60; 8.
Andrew .Thompson, Piketon, 5:56.70.

400-M Relay -- 1. Southeastern (A), 52.60 (Blake .Vest, Eric .Holton, Cedrick .Lansing, Hunter
.Miles); 2. Huntington (A), 54.70; 3. Waverly (A), 55.00; 4. Circleville (A), 55.30; 5. Zane Trace (A),
55.60; 6. Greenfield McClain (A) , 56.00; 7. Piketon (A), 58.90; 8. Chillicothe (A), 1:00.70.

400-M Dash -- 1. Donovan .Lowe, Chillicothe, 57.50; 2. Landon .Roberts, Amanda Clearcreek, 57.50;
3. Coleton .Lytle, Zane Trace, 1:00.40; 4. Tyler .Carroll, Southeastern, 1:02.60; 5. Peter .Winter,
Circleville, 1:03.40; 6. Adam .Bales, Paint Valley, 1:04.20; 7. Dylan .Hughes, Zane Trace, 1:06.10; 8.
Cody .Carrison, Circleville, 1:08.00.

800-M Relay -- 1. Southeastern (A), 1:49.70 (Eric .Holton, Cedrick .Lansing, Matt .Gibson, Hunter
.Miles); 2. Paint Valley (A), 1:54.30; 3. Zane Trace (A), 1:54.60; 4. Waverly (A), 1:56.10; 5. Chillicothe
(A), 1:58.10; 6. Greenfield McClain (A) , 1:59.30; 7. Amanda Clearcreek (A), 2:00.80; 8. Circleville
(A), 2:09.00.

200-M Hurdles -- 1. Jordan .Leasure, Amanda Clearcreek, 27.00 (NEW MEET RECORD!); 2. Allen
.Reed, Amanda Clearcreek, 28.50; 3. Kristian .Boltenhouse, Zane Trace, 29.00; 4. Kent .Dunn,
Southeastern, 29.60; 5. Brian .Hall, Zane Trace, 30.50; 6. Calvin .Theller, Circleville, 31.10; 7. Leroy
.Canter, Southeastern, 31.30; 8. Dustin .Simmons, Waverly, 32.60.

800-M Run -- 1. Donovan .Lowe, Chillicothe, 2:24.50; 2. Peter .Winter, Circleville, 2:34.90; 3. Darby
.Pillow, Zane Trace, 2:39.40; 4. Leroy .Canter, Southeastern, 2:40.20; 5. Dustin .Bresler, Amanda
Clearcreek, 2:42.30; 6. Adam .Bales, Paint Valley, 2:43.60; 7. Andrew .Thompson, Piketon, 2:44.80; 8.
Hunter .Hoover, Waverly, 2:45.30.

200-M Dash -- 1. Coleton .Lytle, Zane Trace, 26.10; 2. Peter .Winter, Circleville, 26.20; 3. Riley
.Cannon, Waverly, 26.70; 4. Phillip .Park, Huntington, 26.90; 5. Trevor .Howard, Zane Trace, 27.20; 6.
Joey .Drake, Amanda Clearcreek, 27.70; 7. Jeremy .Craig, Circleville, 28.20; 8. Gavin .Mendenhall,
Paint Valley, 28.40.

1600-M Relay -- 1. Amanda Clearcreek (A), 3:59.60 (Landon .Roberts, Trevor .Young, Allen .Reed,
Jordan .Leasure) (NEW MEET RECORD!); 2. Chillicothe (A), 4:20.10; 3. Paint Valley (A), 4:23.10; 4.
Southeastern (A), 4:25.20; 5. Zane Trace (A), 4:30.50; 6. Waverly (A), 4:32.30; 7. Greenfield McClain
(A) , 4:40.00; 8. Circleville (A), 4:59.50.

GIRLS: Medalist: Toni Kennedy, Chillicothe

TEAM SCORING - Circleville 104; Chillicothe 96; Zane Trace 88; Waverly 82; Piketon 56.50;
Amanda Clearcreek 45; Huntington 40.50; Greenfield McClain 33; Paint Valley 23;
Southeastern 15.

Discus -- 1. Conner .Watkins, Chillicothe, 80-3; 2. Abbie .Genders, Amanda Clearcreek, 74-2; 3. Mo
.Ison, Waverly, 72-3; 4. Summer .Travis, Piketon, 68-7; 5. Jenny .Cox, Circleville, 64-5; 6. Alisa .Shull,
Circleville, 63-1; 7. Desi .Logsdon, Amanda Clearcreek, 62-3; 8. Cassidy .Eberle, Paint Valley, 60-8.

Long Jump -- 1. Jhaela .Coleman, Greenfield McClain, 12-8.25; 2. Carolane .Cox, Huntington, 12-7.50;
3. Sydney .May, Chillicothe, 12-6; 4. Jordan .Prall, Waverly, 12-2; 5. Elana .Rickey, Paint Valley,
12-0.50; 6. Morgan .Miller, Zane Trace, 11-10.50; 7. Daries .Harris, Chillicothe, 11-8.50; 8. Leann
.Vu, Waverly, 11-7.

Shot Put -- 1. Alisa .Shull, Circleville, 32-10; 2. Mo .Ison, Waverly, 30-10; 3. Conner .Watkins,
Chillicothe, 30-8; 4. Desi .Logsdon, Amanda Clearcreek, 30-3.50; 5. Summer .Travis, Piketon, 29-3; 6.
Jasmine .Helton, Chillicothe, 27-10; 7. Sydney .Brill, Greenfield McClain, 27-2; 8. Abbie .Genders,
Amanda Clearcreek, 27-0.

High Jump -- 1. Lizzie .Nedved, Circleville, 4-2; 2T. Morgan .Miller, Zane Trace, 4-0; T. Danica
.Moore, Southeastern, 4-0; 4. Reese .Osborn, Piketon, 4-0; 5. Dylana .Gragg, Huntington, 4-0; 6T.
Katelyn .Hackworth, Paint Valley, 3-10; T. Courtney .Bennett, Southeastern, 3-10; T. Cassie .Brooks,
Greenfield McClain, 3-10.

Pole Vault -- 1. Olivia .Pflaumer, Zane Trace, 7-0; 2T. Ivy .Beam, Zane Trace, 6-6; T. Emma .Patino,
Chillicothe, 6-6; 4. Donna .Grant, Chillicothe, 6-6; 5. Alisha .Long, Huntington, 5-0; 6. Elana .Rickey,
Paint Valley, 5-0; 7. Anya .Bingaman, Circleville, 5-0.

100-M Hurdles -- 1. Jordan .Blakeman, Circleville, 17.90; 2. Erykah .Scott, Piketon, 19.30; 3. Tori
.Hinton, Zane Trace, 19.50; 4. Bethany .Wallingford, Chillicothe, 20.40; 5. Danica .Moore,
Southeastern, 20.50; 6. Brinley .Jones, Piketon, 20.70; 7. Hailee .Smith, Huntington, 20.70; 8. Olivia
.Pflaumer, Zane Trace, 20.70.

100-M Dash -- 1. Toni .Kennedy, Chillicothe, 13.50; 2. Jhaela .Coleman, Greenfield McClain, 13.70; 3.
Rose .Remington, Waverly, 14.10; 4. Avery .Delong, Circleville, 14.10; 5. Carolane .Cox, Huntington,
14.30; 6. Hallie .Barnhart, Zane Trace, 14.60; 7. Kylee .Purdue, Waverly, 14.70; 8T. Camri .Leeth,
Piketon, 15.10; T. Falon .Cisco, Zane Trace, 15.10.

1600-M Run -- 1. Bryce .Delong, Circleville, 5:52.90; 2. Haley .Wright, Huntington, 6:11.90; 3. Kristen
.Gray, Amanda Clearcreek, 6:14.50; 4. Lexi .Butterbaugh, Amanda Clearcreek, 6:16.80; 5. Brittany
.Moore, Huntington, 6:25.80; 6. Ruthie .Wyant, Piketon, 6:26.40; 7. Allison .Chinn, Zane Trace,
6:38.70; 8. Payton .Reuter, Piketon, 6:44.70.

400-M Relay -- 1. Chillicothe (A), 58.70 (Essence .Devlin, Courtney .Barnes, Sydney .May, Alexis
.May); 2. Zane Trace (A), 1:00.30; 3. Waverly (A), 1:01.60; 4. Paint Valley (A), 1:02.50; 5. Piketon
(A), 1:03.90; 6. Huntington (A), 1:04.20; 7. Greenfield McClain (A) , 1:05.30; 8. Southeastern (A),
1:07.90.

400-M Dash -- 1. Toni .Kennedy, Chillicothe, 1:06.10; 2. Patience .Dowden, Circleville, 1:09.70; 3.
Maddie .Galloway, Circleville, 1:10.30; 4. Danielle .Perkins, Waverly, 1:10.60; 5. Madisyn .Myers, Zane
Trace, 1:13.30; 6. Brooklyn .Pritchard, Waverly, 1:13.70; 7. Emilee .Chinn, Zane Trace, 1:13.70; 8.
Katlyn .Slone, Piketon, 1:17.00.

800-M Relay -- 1. Waverly (A), 2:05.10 (Jordan .Prall, Ali .Crabtree, Danielle .Perkins, Kylee .Purdue);
2. Chillicothe (A), 2:07.70; 3. Zane Trace (A), 2:09.30; 4. Piketon (A), 2:16.10; 5. Paint Valley (A),
2:16.60; 6. Greenfield McClain (A) , 2:18.50; 7. Huntington (A), 2:21.10.

200-M Hurdles -- 1. Mariah .Cox, Zane Trace, 34.10; 2. Jordan .Blakeman, Circleville, 34.10; 3. Reese
.Osborn, Piketon, 35.00; 4. Ivy .Beam, Zane Trace, 35.20; 5. Rose .Remington, Waverly, 36.00; 6.
Erykah .Scott, Piketon, 37.10; 7. Olivia .Eblin, Chillicothe, 37.10; 8. Taylor .Fowler, Circleville, 38.40.

800-M Run -- 1. Bryce .Delong, Circleville, 2:43.20; 2. Lexi .Butterbaugh, Amanda Clearcreek,
2:46.50; 3. Anya .Bingaman, Circleville, 2:50.30; 4. Kristen .Gray, Amanda Clearcreek, 2:50.60; 5.
Jamie .Welch, Waverly, 2:53.10; 6. Katlyn .Slone, Piketon, 2:56.20; 7. Ruthie .Wyant, Piketon, 2:56.60;
8. Mckenzie .Ray, Zane Trace, 3:00.00.

200-M Dash -- 1. Toni .Kennedy, Chillicothe, 28.40; 2. Rose .Remington, Waverly, 29.40; 3. Jhaela
.Coleman, Greenfield McClain, 29.40; 4. Avery .Delong, Circleville, 30.40; 5. Brittney .Green, Waverly,
30.70; 6. Tori .Hinton, Zane Trace, 30.80; 7T. Hallie .Barnhart, Zane Trace, 31.10; T. Carolane .Cox,
Huntington, 31.10.

1600-M Relay -- 1. Waverly (A), 4:54.80 (Kylee .Purdue, Brooklyn .Pritchard, Danielle .Perkins,
Brittney .Green); 2. Zane Trace (A), 4:57.20; 3. Circleville (A), 4:57.70; 4. Amanda Clearcreek (A),
5:04.50; 5. Paint Valley (A), 5:15.00; 6. Piketon (A), 5:21.50; 7. Chillicothe (A), 5:21.60; 8.
Southeastern (A), 5:35.00.
www.svcsportszone.com