JUNIOR HIGH TRACK
ADENA INVITE
04/30/12                       Men's Track & Field Meet Results

           ADENA JUNIOR HIGH INVIT    AT  ADENA                      04/30/12

                       Medalist; Cale Free, Adena

TEAM SCORING - Zane Trace 87; Southeastern 86.50; Adena 76; Westfall 75.50; Unioto 54.50; Paint
Valley 52; Chillicothe 48; Waverly 44; Huntington 36.50; Piketon 25.

Discus -- 1. Billy .Doyle, Huntington, 110-2; 2. Josh .Krech, Paint Valley, 108-10; 3. Zane .Breech,
Piketon, 107-4; 4. Austin .Baker, Paint Valley, 106-5; 5. Kyle .Kaiser, Westfall, 98-4; 6. Aaron .Elliott,
Waverly, 97-0; 7. Devon .Newman, Piketon, 90-7; 8. Austin .Rinehart, Unioto, 88-7.

Long Jump -- 1. Kent .Dunn, Southeastern, 17-9.50; 2. Kristian .Boltenhouse, Zane Trace, 17-1; 3.
Anthony .McFadden, Paint Valley, 16-11.75; 4. Mason .Peart, Westfall, 16-9; 5. Erique .Hosley,
Unioto, 16-3.50; 6. Casey .Moore, Piketon, 16-2; 7. Cole .Cottrill, Unioto, 16-1.50; 8. Jordan .Johnson,
Chillicothe, 16-0.

Shot Put -- 1. Aaron .Elliott, Waverly, 38-4; 2. Kyle .Kaiser, Westfall, 35-0; 3. Teagen .McFadden,
Paint Valley, 33-2; 4. Austin .Rinehart, Unioto, 32-9.50; 5. Hunter .Bowser, Westfall, 31-11; 6. Bradley
.Willett, Piketon, 31-9; 7. Nick .Caid, Waverly, 31-6.50; 8. Trent .Mead, Huntington, 31-0.

High Jump -- 1. Kristian .Boltenhouse, Zane Trace, 5-9; 2. Brian .Hall, Zane Trace, 5-6; 3. Isaac
.Thomas, Adena, 5-4; 4. Jordan .Johnson, Chillicothe, 5-4; 5. Cedrick .Lansing, Southeastern, 5-2; 6.
Gresyn .Rogers, Unioto, 5-2; 7. Brandon .Eldridge, Unioto, 5-2; 8. Timothy .Trawick, Piketon, 5-0.

Pole Vault -- 1. Anthony .McFadden, Paint Valley, 10-0; 2. Austin .Barker, Huntington, 8-0; 3. Jacob
.Wheeler, Chillicothe, 8-0; 4. Josh .McCorkle, Zane Trace, 7-6; 5T. Blake .Vest, Southeastern, 7-0; T.
Jeremy .Brooks, Zane Trace, 7-0; 7. Jon .Limle, Chillicothe, 6-6; 8. Brendon .Bayes, Westfall, 6-6.

110-M Hurdles -- 1. Eric .Holton, Southeastern, 16.20; 2. Brian .Hall, Zane Trace, 16.80; 3. Kent
.Dunn, Southeastern, 17.00; 4. Gresyn .Rogers, Unioto, 18.30; 5. Chase .Adams., Westfall, 18.50; 6.
Austin .Barker, Huntington, 18.90; 7. Alex .Gordan, Adena, 19.50; 8T. Kolton .Carrol, Zane Trace,
20.00; T. Brandon .Eldridge, Unioto, 20.00.

100-M Dash -- 1. Cale .Free, Adena, 11.70 (NEW MEET RECORD!); 2. Cedrick .Lansing,
Southeastern, 12.30; 3T. Chase .Adams., Westfall, 12.40; T. Phillip .Park, Huntington, 12.40; 5.
Anthony .McFadden, Paint Valley, 12.40; 6. Coleton .Lytle, Zane Trace, 12.50; 7. Riley .Cannon,
Waverly, 12.60; 8. Austin .Preston, Adena, 12.61; 9T. Trevor .Howard, Zane Trace, 12.70; T. Mykal
.Hamner, Chillicothe, 12.70.

1600-M Run -- 1. David .Magda, Unioto, 5:11.60; 2. Justin .Trapp, Westfall, 5:24.20; 3. Alec .Parker,
Waverly, 5:31.50; 4. Hunter .Hoover, Waverly, 5:38.90; 5. Ethan .Dills, Unioto, 5:39.30; 6. Matt .Scott,
Zane Trace, 5:42.80; 7. Casey .Williams, Paint Valley, 5:44.60; 8. Andrew .Thompson, Piketon, 5:48.00.

400-M Relay -- 1. Southeastern (A), 52.60 (Blake .Vest, Leroy .Canter, Matt .Gibson, Hunter .Miles);
2. Adena (A), 53.20; 3. Zane Trace (A), 53.40; 4. Huntington (A), 54.40; 5. Chillicothe (A), 55.80; 6.
Westfall (A), 56.50; 7. Piketon (A), 56.90; 8. Unioto (A), 57.20.

400-M Dash -- 1. Isaac .Thomas, Adena, 56.20; 2. Mason .Peart, Westfall, 56.40; 3. Donovan .Lowe,
Chillicothe, 56.60; 4. Coleton .Lytle, Zane Trace, 56.70; 5. Adam .Bales, Paint Valley, 1:00.50; 6.
Mitchel .Green, Westfall, 1:01.90; 7. Isaiah .Dresbach, Southeastern, 1:04.70; 8. Matt .Gibson,
Southeastern, 1:05.10.

800-M Relay -- 1. Adena (A), 1:49.80 (Austin .Preston, Marion .Jones, Joey .Sparks, Hunter
.Mathews); 2. Chillicothe (A), 1:50.90; 3. Southeastern (A), 1:51.80; 4. Zane Trace (A), 1:52.50; 5.
Unioto (A), 1:54.80; 6. Waverly (A), 1:55.40; 7. Paint Valley (A), 1:57.40; 8. Westfall (A), 1:59.60.

200-M Hurdles -- 1. Cale .Free, Adena, 27.20; 2. Eric .Holton, Southeastern, 27.80; 3. Chase .Adams.,
Westfall, 27.90; 4. Kristian .Boltenhouse, Zane Trace, 28.50; 5. Kent .Dunn, Southeastern, 29.00; 6.
Casey .Moore, Piketon, 29.50; 7. Austin .Barker, Huntington, 30.30; 8. Gavin .Mendenhall, Paint Valley,
31.00.

800-M Run -- 1. Donovan .Lowe, Chillicothe, 2:18.80; 2. Alec .Parker, Waverly, 2:24.30; 3. Levi
.Shumaker, Chillicothe, 2:26.80; 4. Cole .Cottrill, Unioto, 2:29.60; 5. Justin .Trapp, Westfall, 2:30.70; 6.
Anthony .Burchett, Zane Trace, 2:33.00; 7. Casey .Williams, Paint Valley, 2:33.10; 8. Darby .Pillow,
Zane Trace, 2:33.50.

200-M Dash -- 1. Cale .Free, Adena, 24.60 (NEW MEET RECORD!); 2. Mason .Peart, Westfall,
25.20; 3. Coleton .Lytle, Zane Trace, 25.20; 4. Isaac .Thomas, Adena, 25.40; 5. Cedrick .Lansing,
Southeastern, 26.00; 6. Casey .Moore, Piketon, 26.10; 7. Phillip .Park, Huntington, 26.20; 8. Trevor
.Howard, Zane Trace, 26.40.

1600-M Relay -- 1. Southeastern (A), 4:15.00; 2. Unioto (A), 4:17.20; 3. Zane Trace (A), 4:23.10; 4.
Waverly (A), 4:29.20; 5. Adena (A), 4:33.20; 6. Westfall (A), 4:36.10; 7. Paint Valley (A), 4:42.70; 8.
Piketon (A), 4:51.30.

04/30/12                       Women's Track & Field Meet Results

           ADENA JUNIOR HIGH INVIT    AT  ADENA                      04/30/12

                     Medalist; Rachel Foster, Adena

TEAM SCORING - Chillicothe 93; Adena 86.50; Waverly 82; Zane Trace 80.50; Unioto 65.50;
Westfall 53; Huntington 47.50; Piketon 37; Paint Valley 30.50; Southeastern 9.50.

Discus -- 1. Brooklyn .Detty, Adena, 91-1; 2. Conner .Watkins, Chillicothe, 78-7; 3. Paige .Lawless,
Waverly, 77-1; 4. Kayla .Hopkins, Huntington, 77-0; 5. Summer .Travis, Piketon, 73-9; 6. Cassidy
.Eberle, Paint Valley, 71-5; 7. Mo .Ison, Waverly, 69-10; 8. Megan .Ogan, Westfall, 69-0.

Long Jump -- 1. Morgan .Miller, Zane Trace, 12-10; 2. Madison .Smith, Paint Valley, 12-9; 3. Carissa
.Poehler, Adena, 12-7.75; 4. Carolane .Cox, Huntington, 12-7.50; 5. Sydney .May, Chillicothe, 12-7; 6.
Dylana .Gragg, Huntington, 12-4.50; 7. Elana .Rickey, Paint Valley, 12-1; 8. Katrina .Ferguson, Westfall,
11-11.

Shot Put -- 1. Brooklyn .Detty, Adena, 32-1.50; 2. Summer .Travis, Piketon, 31-7.75; 3. Kayla
.Hopkins, Huntington, 31-2.50; 4. Mo .Ison, Waverly, 30-9; 5. Conner .Watkins, Chillicothe, 30-8; 6.
Cassidy .Eberle, Paint Valley, 30-0; 7. Paige .Lawless, Waverly, 29-4.25; 8. Kelly .Dresbach, Zane
Trace, 28-6.50.

High Jump -- 1. Morgan .Miller, Zane Trace, 4-8; 2. Taylor .Clarkson, Adena, 4-8; 3. Tamia .Mills,
Unioto, 4-8; 4. Dylana .Gragg, Huntington, 4-6; 5. Tanea .Cousins, Chillicothe, 4-6; 6T. Anna .Byrd,
Westfall, 4-4; T. Reese .Osborn, Piketon, 4-4; T. Danica .Moore, Southeastern, 4-4; T. Katelyn
.Hackworth, Paint Valley, 4-4.

Pole Vault -- 1. Donna .Grant, Chillicothe, 7-6; 2T. Emma .Patino, Chillicothe, 7-0; T. Olivia .Pflaumer,
Zane Trace, 7-0; 4. Alisha .Long, Huntington, 7-0; 5. Ivy .Beam, Zane Trace, 6-6; 6. Elana .Rickey,
Paint Valley, 6-6; 7. McKenzie .Peters, Westfall, 5-6; 8. Logan .Eversole, Westfall, 5-0.

100-M Hurdles -- 1. Rachael .Foster, Adena, 17.60; 2T. Danica .Moore, Southeastern, 18.80; T.
Erykah .Scott, Piketon, 18.80; 4. Tori .Hinton, Zane Trace, 18.90; 5. Brittany .Green, Waverly, 19.30; 6.
Bethany .Wallingford, Chillicothe, 19.40; 7. Alexis .Reynolds, Unioto, 19.40; 8. Caleah .Beatty, Unioto,
19.50.

100-M Dash -- 1. Rachael .Foster, Adena, 13.30; 2. Toni .Kennedy, Chillicothe, 13.30; 3. Olivia
.Wright, Westfall, 13.60; 4. Rose .Remington, Waverly, 13.70; 5T. Maggie .Hovermale, Westfall, 13.80;
T. Carissa .Poehler, Adena, 13.80; 7T. Carolane .Cox, Huntington, 13.90; T. Hallie .Barnhart, Zane
Trace, 13.90.

1600-M Run -- 1. Elena .Knipp, Unioto, 5:55.20; 2. Haley .Wright, Huntington, 6:01.50; 3. Mckenzie
.Ray, Zane Trace, 6:16.10; 4. Ruthie .Wyant, Piketon, 6:17.70; 5. Brittany .Moore, Huntington, 6:17.80;
6. Rachael .McCambridge, Waverly, 6:22.00; 7. Allison .Chinn, Zane Trace, 6:24.00; 8. Madison
.Porter, Westfall, 6:35.50.

400-M Relay -- 1. Westfall (A), 56.60 (Olivia .Wright, Katrina .Ferguson, Holly .Webb, Maggie
.Hovermale); 2. Unioto (A), 56.90; 3. Chillicothe (A), 57.50; 4. Waverly (A), 58.80; 5. Zane Trace (A),
59.20; 6. Paint Valley (A), 59.50; 7. Piketon, 1:00.90; 8. Huntington (A), 1:01.60.

400-M Dash -- 1. Tanea .Cousins, Chillicothe, 1:07.50; 2. Danielle .Perkins, Waverly, 1:08.30; 3. Taylor
.Clarkson, Adena, 1:09.10; 4. Sara .Stewart, Westfall, 1:10.70; 5. Madisyn .Myers, Zane Trace,
1:11.10; 6. Emilee .Chinn, Zane Trace, 1:12.90; 7. Kaylee .Valentine, Unioto, 1:13.10; 8T. Sarah
.Ramey, Unioto, 1:13.60; T. Katlyn .Slone, Piketon, 1:13.60.

800-M Relay -- 1. Unioto (A), 1:59.30 (Caleah .Beatty, Brenley .Turner, Annie .Flintroy, Bri .Thomas)
(NEW MEET RECORD!); 2. Chillicothe (A), 2:00.70; 3. Waverly (A), 2:02.30; 4. Zane Trace (A),
2:02.90; 5. Westfall (A), 2:08.80; 6. Paint Valley (A), 2:10.00; 7. Adena, 2:10.80; 8. Southeastern (A),
2:11.50.

200-M Hurdles -- 1. Rachael .Foster, Adena, 31.30 (NEW MEET RECORD!); 2. Rose .Remington,
Waverly, 32.30; 3. Ivy .Beam, Zane Trace, 33.00; 4. Mariah .Cox, Zane Trace, 33.50; 5. Alexis
.Reynolds, Unioto, 34.70; 6. Essence .Devlin, Chillicothe, 34.90; 7. Reese .Osborn, Piketon, 35.00; 8.
Brinley .Jones, Piketon, 35.10.

800-M Run -- 1. Elena .Knipp, Unioto, 2:43.80; 2. Taylor .Clarkson, Adena, 2:46.90; 3. Rachael
.McCambridge, Waverly, 2:46.90; 4. Holly .Riegal, Westfall, 2:49.30; 5. Jamie .Welch, Waverly,
2:50.00; 6. Ruthie .Wyant, Piketon, 2:51.00; 7. Sara .Stewart, Westfall, 2:53.10; 8. Mckenzie .Ray, Zane
Trace, 2:54.80.

200-M Dash -- 1. Toni .Kennedy, Chillicothe, 27.90; 2. Rose .Remington, Waverly, 28.20; 3. Tanea
.Cousins, Chillicothe, 28.20; 4. Olivia .Wright, Westfall, 28.60; 5T. Tamia .Mills, Unioto, 29.00; T.
Carolane .Cox, Huntington, 29.00; T. Carissa .Poehler, Adena, 29.00; 8. Annie .Flintroy, Unioto, 29.40.

1600-M Relay -- 1. Waverly (A), 4:39.60 (Brooklyn .Pritchard, Danielle .Perkins, Brittany .Green, Kylee
.Perdue); 2. Unioto (A), 4:43.70; 3. Zane Trace (A), 4:47.00; 4. Westfall (A), 4:51.50; 5. Paint Valley
(A), 5:04.30; 6. Piketon (A), 5:07.70; 7. Chillicothe (A), 5:09.50; 8. Huntington (A), 5:11.70.
www.svcsportszone.com