Men's Track & Field Meet Results                          PAGE  1

           SOUTHEASTERN INVITATIONAL  AT  SOUTHEASTERN               04/07/11

                   Medalist: Tim Morell, Paint Valley

      TEAM SCORING - Vinton County 121.50; Greenfield McClain 109; Paint Valley 99; Adena 67.50;
Southeastern 67; Hillsboro
      63.50; Zane Trace 61.50; Huntington 54; East Clinton 15; Western 5.

      Discus -- 1. Kyle Dunn, Southeastern, 149-1; 2. Jarrod Cyrus, Adena, 138-8; 3. Dylan Fewster, Paint
Valley, 121-8; 4.
      Britt Wells, Hillsboro, 116-5; 5. Preston Wagner, Greenfield McClain, 110-10; 6. Cody Conners, Western,
110-6; 7.
      Derek Trainer, Vinton County, 109-1; 8. DeVante Nesbitt, Adena, 107-5.

      Long Jump -- 1. Michael Bryant, Adena, 19-0.50; 2. Ryan Chesser, Vinton County, 18-6; 3. Aaron Pryor,
Greenfield
      McClain, 18-3.75; 4. Shawn Thompson, Vinton County, 17-11; 5. James Morris, Greenfield McClain,
17-10; 6. Nick Ganus,
      Zane Trace, 17-8; 7. David Bakenhaster, Adena, 17-4; 8. Jon Mainer, Huntington, 17-2.50.

      Shot Put -- 1. Dylan Fewster, Paint Valley, 50-8; 2. Kyle Dunn, Southeastern, 47-8; 3. Preston Wagner,
Greenfield
      McClain, 44-3.75; 4. Jarrod Cyrus, Adena, 42-3.50; 5. Justin Hudnell, Zane Trace, 41-10.50; 6. Britt Wells,
      Hillsboro, 41-9.50; 7. Chris Butler, Hillsboro, 40-11.50; 8. Aron Hamilton, Greenfield McClain, 40-9.50.

      High Jump -- 1. Nate Newman, Zane Trace, 5-10; 2. Josh Boswell, Vinton County, 5-10; 3T. Ryan
Chesser, Vinton County,
      5-8; T. Stoney Atwood, Southeastern, 5-8; 5. Scott Balzer, Greenfield McClain, 5-8; 6T. Nick Ganus, Zane
Trace,
      5-4.01; T. Chris Parker, Greenfield McClain, 5-4.01; 8T. Hayden Knisley, East Clinton, 5-4; T. Jordan Call,
Adena,
      5-4.

      Pole Vault -- 1. Logan Chaney, Huntington, 11-6; 2. Austin Davis, Zane Trace, 10-0.01; 3. Alex Mock,
Vinton County,
      10-0; 4T. Stoney Atwood, Southeastern, 9-6; T. Aaron Pryor, Greenfield McClain, 9-6; 6. Zach Murphy,
Greenfield
      McClain, 9-6; 7. Thomas Wilkin, Hillsboro, 9-0; 8. Max Putnam, Adena, 8-6.

      3200-M Relay -- 1. Paint Valley (A), 8:49.20 (Logan Marrko, Logan Krivak, Riley Markko, Daniel
Gardner) (NEW MEET
      RECORD!); 2. Huntington (A), 9:16.30; 3. Greenfield McClain (A) , 9:25.30; 4. Southeastern (A), 9:29.20;
5. Vinton
      County (A), 9:44.60; 6. East Clinton (A), 10:05.10; 7. Hillsboro (A), 10:06.00; 8. Zane Trace (A), 10:18.00.

      110-M Hurdles -- 1. Branden Hawk, Vinton County, 15.00; 2. Tim Morell, Paint Valley, 15.60; 3. Curtis
Lindner, Vinton
      County, 16.20; 4. David Abernathy, Hillsboro, 17.20; 5. Evan Barnitz, Zane Trace, 17.30; 6. Quade
Mullenix,
      Hillsboro, 17.50; 7. Joe Barnhart, Greenfield McClain, 17.80; 8. Jason McCoy, Zane Trace, 18.40.

      100-M Dash -- 1. Steven Hall, Southeastern, 10.90 (NEW MEET RECORD!); 2. Zach Matracia,
Greenfield McClain, 11.20; 3.
      Reid Hutchison, Adena, 11.40; 4. Jordan Call, Adena, 11.41; 5T. Jon McVey, Zane Trace, 11.70; T. Josh
Boswell, Vinton
      County, 11.70; 7. Seth Willman, Greenfield McClain, 11.70; 8. Jordan O'Conner, Hillsboro, 11.80; 9T.
Nate Gibson,
      Zane Trace, 11.90; T. Joe Batey, Vinton County, 11.90; T. Christian Wildey, Hillsboro, 11.90.

      800-M Relay -- 1. Adena (A), 1:35.70 (Dalton Glandon, Jordan Call, Michael Bryant, Reid Hutchison); 2.
Greenfield
      McClain (A) , 1:36.80; 3. Hillsboro (A), 1:37.50; 4. Zane Trace (A), 1:39.60; 5. Huntington (A), 1:39.70; 6.
Vinton
      County (A), 1:39.80; 7. Southeastern (A), 1:41.00; 8. East Clinton (A), 1:42.90.

      1600-M Run -- 1. Logan Marrko, Paint Valley, 4:42.10 (NEW MEET RECORD!); 2. Brandon Magill,
Huntington, 4:46.70; 3.
      Caleb Mootispaw, Greenfield McClain, 4:57.40; 4. Luke Hocker, Huntington, 5:00.60; 5. Logan Krivak,
Paint Valley,
      5:03.20; 6. Luke Cartee, Southeastern, 5:14.40; 7. Caleb Broughton, East Clinton, 5:16.00; 8. Chris Eltman,
      Greenfield McClain, 5:16.50.

      400-M Relay -- 1. Vinton County (A), 45.70 (Josh Boswell, Branden Hawk, Curtis Lindner, Joe Batey); 2.
Adena (A),
      45.80; 3. Greenfield McClain (A) , 46.40; 4. Hillsboro (A), 46.80; 5. Southeastern (A), 47.30; 6. Zane
Trace (A),
      47.90; 7. Huntington (A), 48.00; 8. East Clinton (A), 48.90.

      400-M Dash -- 1. Luis Rivas, Greenfield McClain, 54.70; 2. Ryan Chesser, Vinton County, 55.90; 3.
Jordan Goble,
      Greenfield McClain, 56.40; 4. Dylan Crisp, Vinton County, 56.60; 5. Craig Smith, Southeastern, 57.30; 6.
Carey James,
      Huntington, 57.50; 7. Dustin Humphrey, Western, 57.90; 8. Ben LaGard, Zane Trace, 59.20.

      300-M Hurdles -- 1. Tim Morell, Paint Valley, 41.50; 2. Branden Hawk, Vinton County, 41.60; 3. Curtis
Lindner, Vinton
      County, 44.60; 4T. Hayden Knisley, East Clinton, 47.00; T. David Abernathy, Hillsboro, 47.00; 6. Quade
Mullenix,
      Hillsboro, 47.20; 7. Joe Barnhart, Greenfield McClain, 48.00; 8. Evan Barnitz, Zane Trace, 48.40.

      800-M Run -- 1. Logan Marrko, Paint Valley, 2:03.40 (NEW MEET RECORD!); 2. Jarod Hart, Hillsboro,
2:03.80; 3. Brandon
      Magill, Huntington, 2:09.90; 4. Riley Markko, Paint Valley, 2:16.10; 5. Kameron Wolfe, Zane Trace,
2:16.10; 6. Luke
      Hocker, Huntington, 2:17.90; 7. Wyatt Gleadle, Hillsboro, 2:19.10; 8. Jimmy Free, Greenfield McClain,
2:19.80.

      200-M Dash -- 1. Steven Hall, Southeastern, 22.50 (NEW MEET RECORD!); 2. Tim Morell, Paint Valley,
23.20; 3. Josh
      Boswell, Vinton County, 24.10; 4T. Joe Batey, Vinton County, 24.50; T. Nate Gibson, Zane Trace, 24.50;
6. Jon McVey,
      Zane Trace, 24.70; 7. Matt Blackburn, East Clinton, 24.70; 8. Gideon Poku, Adena, 24.90; 9T. Jon Mainer,
Huntington,
      25.10; T. Daniel White, Greenfield McClain, 25.10.

      3200-M Run -- 1. Daniel Gardner, Paint Valley, 9:57.30 (NEW MEET RECORD!); 2. Caleb Mootispaw,
Greenfield McClain,
      10:17.80; 3. Logan Krivak, Paint Valley, 11:01.20; 4. Ryan Radabaugh, Vinton County, 11:30.20; 5.
Nathan Boone,
      Hillsboro, 11:35.80; 6. Evan Onusko, Greenfield McClain, 12:13.50; 7. Conner Ernst, Hillsboro, 12:19.00;
8. Kyle
      Frost, Southeastern, 12:21.40.

      1600-M Relay -- 1. Adena (A), 3:42.90 (David Bakenhaster, Reid Hutchison, Fletcher Anderson, Michael
Bryant); 2.
      Vinton County (A), 3:46.30; 3. Hillsboro (A), 3:48.20; 4. Greenfield McClain (A) , 3:48.60; 5. Huntington
(A),
      3:56.00; 6. Zane Trace (A), 4:00.40; 7. Paint Valley (A), 4:05.50; 8. East Clinton (A), 4:13.70.