JH TRACK FROM SOUTHEASTERN INVITE...
Scroll down for both boys and girls
04/16/11                       Men's Track & Field Meet Results

           R. L. Davisson JH Inv      AT  SOUTHEASTERN               04/16/11

                   Medalist: Eric Hutton, Zane Trace

TEAM SCORING - Zane Trace 126.50; Chillicothe 84.75; Greenfield McClain 70.75; Huntington 51;
Piketon 49; Circleville 47; Amanda Clearcreek 43; Waverly 37; Southeastern 36.25; Paint Valley 28;
Western 11.75.

Discus -- 1. Walt .Petzel, Zane Trace, 123-11; 2. Ryan .Faulconer, Greenfield McClain, 120-8; 3. Chris
.King, Southeastern, 104-6; 4. Tom .Dunn, Chillicothe, 104-1; 5. Matt .Spark, Piketon, 103-3; 6.
Mason .McCloy, Paint Valley, 98-4; 7. JT .Hayes, Zane Trace, 95-3; 8. Cody .Gleason, Huntington,
95-3.

Long Jump -- 1. Trevon .Pennington, Chillicothe, 17-6.75; 2. David .Shoemaker, Huntington, 17-5.25;
3. Solomon .Williams, Circleville, 17-0.50; 4. Carl .Harris, Chillicothe, 15-9.50; 5. Stefan .Thacker,
Piketon, 15-8.50; 6. Ryan .Faulconer, Greenfield McClain, 14-11.50; 7. Noble .Kohl, Zane Trace,
14-10; 8. Brady .Cordle, Amanda Clearcreek, 14-10.

Shot Put -- 1. Walt .Petzel, Zane Trace, 40-0.50; 2. Ryan .Faulconer, Greenfield McClain, 39-2.50; 3.
Mason .McCloy, Paint Valley, 36-7.50; 4. Shawn .Davis, Paint Valley, 35-9; 5. JT .Hayes, Zane Trace,
34-7.50; 6. Alex .Morgan, Amanda Clearcreek, 33-4.50; 7. Cody .Gleason, Huntington, 33-1; 8. DJ
.Clifford, Chillicothe, 32-7.50.

High Jump -- 1. David .Shoemaker, Huntington, 5-4; 2. Cedrick .Lansing, Southeastern, 5-0; 3. Tyler
.Hankinson, Circleville, 4-10; 4. Seth .Farmer, Piketon, 4-10; 5. Bailey .Henderson, Western, 4-10; 6.
Kristian .Boltenhouse, Zane Trace, 4-8; 7T. DJ .Vinson, Chillicothe, 4-6; T. Alex .Hollar, Greenfield
McClain, 4-6; T. Matt .Gibson, Southeastern, 4-6; T. Nick .Shanks, Western, 4-6.

Pole Vault -- 1. Eric .Hutton, Zane Trace, 8-6; 2. Tommy .Free, Greenfield McClain, 8-0; 3. Anthony
.McFadden, Paint Valley, 8-0; 4. Thomas .Calton, Huntington, 7-6; 5. Kevin .Martin, Chillicothe, 7-6;
6T. Gage .Mosley, Southeastern, 7-0; T. Nate .Nesser, Zane Trace, 7-0; 8. Austin .Barker, Huntington,
6-0.

110-M Hurdles -- 1. Jordan .Leasure, Amanda Clearcreek, 17.40 (NEW MEET RECORD!); 2.
Trevon .Pennington, Chillicothe, 17.50; 3. Ridge .Shepherd, Zane Trace, 19.00; 4. Stefan .Thacker,
Piketon, 19.20; 5. Eric .Holton, Southeastern, 20.00; 6. Quinton .Davidson, Zane Trace, 20.20; 7.
Draven .Bass, Circleville, 20.50; 8. Nathan .Keller, Circleville, 20.80.

100-M Dash -- 1. Solomon .Williams, Circleville, 12.20; 2. Eric .Hutton, Zane Trace, 12.60; 3. DJ
.Vinson, Chillicothe, 12.90; 4. David .Shoemaker, Huntington, 13.00; 5. Devon .Benson, Zane Trace,
13.10; 6. Brandon .Triplett, Southeastern, 13.30; 7. Josh .Todd, Greenfield McClain, 13.50; 8. Kane
.Dixon, Piketon, 13.70.

1600-M Run -- 1. John .Scott, Zane Trace, 5:25.40; 2. Jeff .McCambridge, Waverly, 5:25.50; 3.
Tanner .Halterman, Waverly, 5:26.50; 4. Isiah .Isaacs, Greenfield McClain, 5:27.70; 5. Seth .Farmer,
Piketon, 5:48.70; 6. Brad .Fraley, Huntington, 6:07.20; 7. Corbit .Cartee, Southeastern, 6:08.90; 8.
Jordan .Pendleton, Piketon, 6:15.20.

400-M Relay -- 1. Greenfield McClain (A) , 51.70 (Alex .Hollar, Tommy .Free, Reid .Garrison, Josh
.Todd); 2. Chillicothe (A), 52.90; 3. Zane Trace (A), 54.50; 4. Paint Valley (A), 55.00; 5. Western (A),
55.40; 6. Piketon (A), 55.50; 7. Circleville (A), 59.60; 8. Waverly (A), 59.90.

400-M Dash -- 1. Eric .Hutton, Zane Trace, 58.70; 2. Thomas .Calton, Huntington, 59.30; 3. Reid
.Garrison, Greenfield McClain, 59.90; 4. Brady .Cordle, Amanda Clearcreek, 1:00.50; 5. Dustin .Bick,
Greenfield McClain, 1:00.70; 6. Kane .Dixon, Piketon, 1:00.80; 7. Colton .Lytle, Zane Trace, 1:01.20;
8. Frank .MacDonald, Waverly, 1:03.10.

800-M Relay -- 1. Chillicothe (A), 1:51.50 (Mykal .Hamner, Jakob .Staggs, Kevin .Martin, Carl
.Harris); 2. Zane Trace (A), 1:52.90; 3. Southeastern (A), 1:55.00; 4. Greenfield McClain (A) , 1:55.10;
5. Piketon (A), 1:56.50; 6. Paint Valley (A), 1:57.20; 7. Western (A), 1:57.30; 8. Circleville (A),
2:00.40.

200-M Hurdles -- 1. Jordan .Leasure, Amanda Clearcreek, 27.90 (NEW MEET RECORD!); 2.
Trevon .Pennington, Chillicothe, 28.10; 3. Stefan .Thacker, Piketon, 29.20; 4. Ridge .Shepherd, Zane
Trace, 29.40; 5. Frank .MacDonald, Waverly, 32.50; 6. Kristian .Boltenhouse, Zane Trace, 32.90; 7.
Nathan .Keller, Circleville, 33.00; 8. Calvin .Theller, Circleville, 33.10.

800-M Run -- 1. Donovan .Lowe, Chillicothe, 2:27.00; 2. John .Scott, Zane Trace, 2:28.50; 3. Isiah
.Isaacs, Greenfield McClain, 2:29.30; 4. Jeff .McCambridge, Waverly, 2:30.00; 5. Zach .Reid, Amanda
Clearcreek, 2:31.10; 6. Seth .Farmer, Piketon, 2:36.40; 7. Isaiah .Dresbach, Southeastern, 2:37.20; 8.
Dylan .Lee, Western, 2:38.70.

200-M Dash -- 1. Solomon .Williams, Circleville, 25.40; 2. Thomas .Calton, Huntington, 26.10; 3. DJ
.Vinson, Chillicothe, 27.10; 4. Devon .Benson, Zane Trace, 27.20; 5. Reid .Garrison, Greenfield
McClain, 27.30; 6. Tanner .Halterman, Waverly, 28.00; 7. Kane .Dixon, Piketon, 28.60; 8. Devon
.Rigsby, Waverly, 30.10.

1600-M Relay -- 1. Amanda Clearcreek (A), 4:07.00 (Brady .Cordle, Trevor .Young, Zach .Reid,
Jordan .Leasure); 2. Waverly (A), 4:22.00; 3. Circleville (A), 4:23.40; 4. Zane Trace (A), 4:32.10; 5.
Piketon (A), 4:42.10; 6. Chillicothe (A), 4:49.10; 7. Southeastern (A), 4:53.20; 8. Greenfield McClain
(A) , 4:57.70.

04/16/11                       Women's Track & Field Meet Results

           R. L. Davisson JH Inv      AT  SOUTHEASTERN               04/16/11

                     Medalist: Maddy Reed, Piketon

TEAM SCORING - Zane Trace 125.50; Piketon 108; Circleville 93; Chillicothe 45; Southeastern
41.50; Paint Valley 39; Waverly 38; Huntington 33; Greenfield McClain 24; Amanda Clearcreek 18;
Western 16.

Discus -- 1. Katie .Ward, Piketon, 109-1 (NEW MEET RECORD!); 2. Elysia .Sams, Zane Trace,
72-11; 3. Conner .Watkins, Chillicothe, 69-6; 4. Alaura .Ellsworth, Paint Valley, 69-5; 5. Jessica .Dunn,
Piketon, 63-5; 6. Kayla .Luft, Amanda Clearcreek, 61-9; 7. Logan .Monroe, Zane Trace, 61-7; 8.
Cynthia .Ison, Waverly, 61-2.

Long Jump -- 1. Katie .Wells, Zane Trace, 13-3.75; 2. Autumn .Slone, Amanda Clearcreek, 12-5; 3.
Carolane .Cox, Huntington, 11-11; 4. Jhaela .Coleman, Greenfield McClain, 11-8.50; 5. Michaela
.Mash, Southeastern, 11-8; 6. Jordan .Prall, Waverly, 11-4.25; 7. Payton .Reuter, Piketon, 11-2.25; 8.
Baylee .DePugh, Huntington, 11-1.75.

Shot Put -- 1. Katie .Ward, Piketon, 35-7; 2. Mallorie .Williams, Western, 31-1; 3. Maria .Colburn,
Circleville, 29-8.25; 4. Alaura .Ellsworth, Paint Valley, 29-5.50; 5. Cynthia .Ison, Waverly, 29-1; 6.
Elysia .Sams, Zane Trace, 28-4.25; 7. Kayla .Luft, Amanda Clearcreek, 27-6; 8. Alissa .Shull,
Circleville, 26-9.

High Jump -- 1. Kelsey .Lochbaum, Southeastern, 4-5; 2. Ciera .Weiss, Circleville, 4-4; 3. Afton
.Davis, Zane Trace, 4-3; 4. Liz .Lemaster, Circleville, 4-2; 5. Brittany .Whaley, Zane Trace, 4-2; 6.
Stephanie .Stout, Paint Valley, 3-10; 7. Kendal .Reader, Huntington, 3-10; 8. Briahana .Pullins,
Waverly, 3-10.

Pole Vault -- 1. Savannah .Bonner, Chillicothe, 6-6; 2. Cassidy .Lynn, Zane Trace, 5-9; 3. Emma
.Patino, Chillicothe, 5-6; 4T. Racheal .Davis, Circleville, 5-6; T. Haley .Carter, Southeastern, 5-6; 6.
Brittany .Whaley, Zane Trace, 5-6.

-- 1. Zoey .Kneece, Circleville, 19.60; 2. Tori .Hinton, Zane Trace, 19.90; 3. Kendal .Reader,
Huntington, 20.00; 4. Whitley .Crabtree, Piketon, 20.10; 5. Kyla .Gray, Southeastern, 20.80; 6. Sarah
.Thompson, Greenfield McClain, 20.90; 7. Lydia .Kelley, Chillicothe, 21.30; 8. Haley .Carter,
Southeastern, 21.50.

100-M Dash -- 1. Maddy .Reed, Piketon, 14.80; 2. Carolane .Cox, Huntington, 14.90; 3. Katie .Wells,
Zane Trace, 15.20; 4. Katie .Wetzel, Chillicothe, 15.40; 5. Rose .Remington, Western, 15.50; 6.
Madison .Smith, Paint Valley, 15.70; 7. Brooke .Mercer, Southeastern, 15.80; 8. Katie .Watson, Zane
Trace, 15.90; 9T. Alyson .Leib, Circleville, 16.40; T. Dhalia .Hurley, Waverly, 16.40.

1600-M Run -- 1. Jenna .Liston, Circleville, 5:51.00 (NEW MEET RECORD!); 2. Shaniah .Begley,
Piketon, 6:06.80; 3. Kim .Wolfe, Zane Trace, 6:09.50; 4. Anya .Bingman, Circleville, 6:23.70; 5.
Payton .Reuter, Piketon, 6:29.30; 6. Alison .Chinn, Zane Trace, 6:36.50; 7. Amber .Sowders,
Greenfield McClain, 6:57.30; 8. Olivia .Maple, Waverly, 7:00.80.

400-M Relay -- 1. Waverly (A), 59.80 (Jordan .Prall, Dhalia .Hurley, Brittnay .Green, Allison
.Crabtree); 2. Circleville (A), 1:00.60; 3. Chillicothe (A), 1:00.70; 4. Zane Trace (A), 1:01.00; 5.
Southeastern (A), 1:01.10; 6. Paint Valley (A), 1:02.10; 7. Western (A), 1:02.60; 8. Greenfield McClain
(A) , 1:03.20.

400-M Dash -- 1. Maddy .Reed, Piketon, 1:10.00; 2. Kim .Wolfe, Zane Trace, 1:11.10; 3. Madisyn
.Myers, Zane Trace, 1:13.60; 4. Danielle .Perkins, Waverly, 1:13.90; 5. Allison .Betkey, Southeastern,
1:16.20; 6. Paige .Neff, Huntington, 1:17.30; 7. Erin .Brewster, Western, 1:18.00; 8. Anya .Bingman,
Circleville, 1:19.30.

800-M Relay -- 1. Circleville (A), 2:07.30 (Lindsey .Wellington, Lauren .Garcia, Alyson .Leib, Miriah
.Mathews); 2. Waverly (A), 2:10.20; 3. Piketon (A), 2:11.70; 4. Zane Trace (A), 2:13.50; 5. Paint
Valley (A), 2:14.50; 6. Chillicothe (A), 2:19.10; 7. Southeastern (A), 2:21.40.

200-M Hurdles -- 1. Stephanie .Stout, Paint Valley, 34.70; 2. Whitley .Crabtree, Piketon, 37.00; 3T.
Zoey .Kneece, Circleville, 37.20; T. Falon .Cisco, Zane Trace, 37.20; 5. Lexi .Mann, Circleville, 37.30;
6. Morgan .Miller, Zane Trace, 38.40; 7. Sarah .Thompson, Greenfield McClain, 39.00; 8. Kelsey
.Lochbaum, Southeastern, 39.50.

800-M Run -- 1. Kim .Wolfe, Zane Trace, 2:40.90 (NEW MEET RECORD!); 2. Shaniah .Begley,
Piketon, 2:45.00; 3. Katie .Wetzel, Chillicothe, 2:46.10; 4. Autumn .Slone, Amanda Clearcreek,
2:46.50; 5. Patience .Dowden, Circleville, 2:48.60; 6. Payton .Reuter, Piketon, 2:57.10; 7. Gracie
.Joosse, Zane Trace, 2:59.60; 8. Jamie .Welch, Waverly, 3:02.40.

200-M Dash -- 1. Maddy .Reed, Piketon, 30.70; 2. Jhaela .Coleman, Greenfield McClain, 31.20; 3.
Miriah .Mathews, Circleville, 31.30; 4. Carolane .Cox, Huntington, 31.70; 5. Brittnay .Green, Waverly,
32.30; 6. Katie .Wells, Zane Trace, 32.50; 7. Abby .Crothers, Piketon, 32.60; 8. Brooke .Mercer,
Southeastern, 33.00.

1600-M Relay -- 1. Zane Trace (A), 5:03.30 (Alison .Chinn, Katie .Watson, Gracie .Joosse, Madisyn
.Myers); 2. Piketon (A), 5:15.00; 3. Paint Valley (A), 5:24.20; 4. Circleville (A), 5:26.10; 5.
Southeastern (A), 5:36.90; 6. Greenfield McClain (A) , 5:37.40; 7. Huntington (A), 5:39.20; 8.
Chillicothe (A), 5:41.40.
www.svcsportszone.com