Ross County Track Invite
Men's Track & Field Meet Results
Medalist: Steven Hall, Southeastern
TEAM SCORING - Unioto 171; Paint Valley 89; Adena 74; Zane Trace 74; Southeastern 69;
Huntington 43.

Discus -- 1. Kyle Dunn, Southeastern, 139-8; 2. David Nace, Unioto, 134-5; 3. Jarrod Cyrus, Adena,
128-7; 4. Dylan Fewster, Paint Valley, 119-1; 5. Justin Hudnell, Zane Trace, 113-10; 6. Brandon
Henkle, Unioto, 111-6.

Long Jump -- 1. Steven Hall, Southeastern, 18-9.50; 2. Jordan Call, Adena, 18-6.50; 3. Michael Bryant,
Adena, 18-4.50; 4. Nick Ganus, Zane Trace, 17-0.50; 5. Cody Ackley, Unioto, 16-8.75; 6. Jacob
Eldridge., Unioto, 16-5.50.

Shot Put -- 1. David Nace, Unioto, 49-1.75; 2. Dylan Fewster, Paint Valley, 48-5.75; 3. Kyle Dunn,
Southeastern, 43-0; 4. Jarrod Cyrus, Adena, 42-0.50; 5. Justin Hudnell, Zane Trace, 40-11; 6. Trey
Moats, Zane Trace, 37-8.75.

High Jump -- 1. Nate Newman, Zane Trace, 5-8; 2. Jordan Call, Adena, 5-6; 3T. Jacob Eldridge.,
Unioto, 5-6; T. Steven Hall, Southeastern, 5-6; 5. Stoney Atwood, Southeastern, 5-6; 6. Nick Ganus,
Zane Trace, 5-4.

Pole Vault -- 1. Harry McQuiniff, Unioto, 11-0; 2. Stoney Atwood, Southeastern, 10-0; 3. Fletcher
Anderson, Adena, 10-0; 4. Austin Davis, Zane Trace, 9-6; 5. Luke Sinclair, Unioto, 9-0; 6. Max
Putnam, Adena, 9-0.

3200-M Relay -- 1. Unioto (A), 8:37.40 (Doug French, Sammy Holbert, Daniel Alcorn, Brenson
Zambarrano); 2. Huntington (A), 9:12.40; 3. Zane Trace (A), 9:42.70; 4. Southeastern (A), 9:45.10.

110-M Hurdles -- 1. Evan Barnitz, Zane Trace, 16.80; 2. Jacob Eldridge., Unioto, 17.50; 3. Landon
Zambarrano, Unioto, 17.70; 4. Jason McCoy, Zane Trace, 17.80; 5. Jared Starr, Adena, 18.20.

100-M Dash -- 1. Steven Hall, Southeastern, 11.20; 2. Tim Morrel, Paint Valley, 11.50; 3. Kyle Halsey,
Unioto, 11.60; 4. Walker Liston, Unioto, 11.90; 5. Jon McVey, Zane Trace, 12.00; 6. Gideon Poku,
Adena, 12.00.

800-M Relay -- 1. Adena (A), 1:34.20 (Gideon Poku, Jordan Call, Michael Bryant, Reid Hutchison)
(NEW MEET RECORD!); 2. Unioto (A), 1:34.60; 3. Zane Trace (A), 1:40.40; 4. Huntington (A),
1:43.30; 5. Paint Valley (A), 1:46.60; 6. Southeastern (A), 1:50.40.

1600-M Run -- 1. Daniel Gardner, Paint Valley, 4:39.50; 2. Sammy Holbert, Unioto, 4:41.40; 3. Ethan
Richter, Unioto, 4:48.60; 4. Luke Hocker, Huntington, 5:00.10; 5. Riley Markko, Paint Valley, 5:02.00;
6. Cory Miles, Zane Trace, 5:04.10.

400-M Relay -- 1. Adena (A), 45.90 (Gideon Poku, Jordan Call, Michael Bryant, Reid Hutchison); 2.
Unioto (A), 46.00; 3. Zane Trace (A), 49.00; 4. Huntington (A), 49.10; 5. Southeastern (A), 52.50; 6.
Paint Valley (A), 54.30.

400-M Dash -- 1. Brandon Magill, Huntington, 54.00; 2. Logan Marrko, Paint Valley, 54.40; 3. Cody
Ackley, Unioto, 54.60; 4. Sean Finley, Unioto, 55.00; 5. Kameron Wolfe, Zane Trace, 55.10; 6. Carey
James, Huntington, 56.20.

300-M Hurdles -- 1. Tim Morrel, Paint Valley, 41.20; 2. Cody Strange, Unioto, 43.40; 3. Landon
Zambarrano, Unioto, 43.50; 4. Jared Starr, Adena, 46.40; 5. Evan Barnitz, Zane Trace, 48.00; 6. Jason
McCoy, Zane Trace, 49.00.

800-M Run -- 1. Doug French, Unioto, 2:03.90; 2. Daniel Gardner, Paint Valley, 2:07.10; 3. Brenson
Zambarrano, Unioto, 2:08.90; 4. Riley Markko, Paint Valley, 2:13.60; 5. Luke Hocker, Huntington,
2:18.90; 6. Kyle Frost, Southeastern, 2:26.80.

200-M Dash -- 1. Steven Hall, Southeastern, 22.90; 2. Kyle Halsey, Unioto, 23.60; 3. Jon McVey, Zane
Trace, 24.40; 4. Cody Strange, Unioto, 25.20; 5. Colin Echard, Zane Trace, 25.80; 6. Ki Pulliam, Paint
Valley, 25.90.

3200-M Run -- 1. Daniel Gardner, Paint Valley, 10:05.70; 2. Logan Marrko, Paint Valley, 10:16.80; 3.
Brandon Magill, Huntington, 10:20.90; 4. Anthony Edwards, Unioto, 10:21.60; 5. Ethan Richter, Unioto,
10:48.30; 6. Andre Barnhart, Southeastern, 11:36.50.

1600-M Relay -- 1. Unioto (A), 3:39.10 (Doug French, Brenson Zambarrano, Cody Ackley, Sean
Finley); 2. Adena (A), 3:42.40; 3. Paint Valley (A), 3:51.70; 4. Huntington (A), 3:56.60; 5. Zane Trace
(A), 3:56.70; 6. Southeastern (A), 4:23.36.


Women's Track & Field Meet Results
Medalist: Maddie Davis, Unioto
TEAM SCORING - Unioto 183; Zane Trace 153; Southeastern 77; Huntington 46; Paint Valley
32; Adena 28.

Discus -- 1. Taylor Baker, Paint Valley, 118-0; 2. Megan Glandon, Adena, 92-8; 3. Kelsey Detillion,
Unioto, 91-7; 4. Sarah Ellis, Zane Trace, 86-0; 5. Sara Boltenhouse, Adena, 84-10; 6. Hannah Arbaugh,
Unioto, 79-10.

Long Jump -- 1. Maddie Davis, Unioto, 14-0; 2. Brianna Diehl, Unioto, 13-4.75; 3. Christian Ford, Zane
Trace, 13-4.50; 4. Ashley Wood, Southeastern, 13-1.50; 5. Andrea Poehler, Adena, 13-0; 6. Khrissa
Lightfoot, Paint Valley, 12-6.

Shot Put -- 1. Jamie Hyden, Unioto, 36-9; 2. Hannah Arbaugh, Unioto, 33-7; 3. Paige Danner,
Huntington, 31-8.50; 4. Taylor Baker, Paint Valley, 31-8; 5. Megan Glandon, Adena, 28-4.75; 6. Haley
Cochenour, Zane Trace, 27-5.

High Jump -- 1. Maddie Davis, Unioto, 5-2; 2. Maleah Calhoun, Zane Trace, 4-10; 3. Merrilee
Dresbach, Southeastern, 4-8; 4. Felicia Detty, Zane Trace, 4-6; 5. Jackie Kellough, Huntington, 4-6; 6.
Sarah Johnson, Unioto, 4-4.

Pole Vault -- 1. Laci Stanforth, Paint Valley, 7-0; 2. Heather Proehl, Zane Trace, 7-0; 3T. Whitney
Bellomy, Zane Trace, 7-0; T. Taylor Soummers, Huntington, 7-0; 5. Chelsea Halsey, Unioto, 6-9; 6.
Carissa Hines, Huntington, 6-0.

3200-M Relay -- 1. Zane Trace (A), 11:03.30 (Jessie Proehl, Kinnedy Hatfield, Jaimee Jenkins, Emily
Joose); 2. Unioto (A), 11:22.30; 3. Huntington (A), 11:31.60; 4. Southeastern (A), 12:38.50.

100-M Hurdles -- 1. Keisha Brown, Southeastern, 17.40; 2. Alexis Manazer, Unioto, 17.50; 3. Jackie
Kellough, Huntington, 18.20; 4. Abby Hougland, Zane Trace, 18.50; 5. Halle White, Unioto, 18.70; 6.
Makaya Shoemaker, Paint Valley, 20.50.

100-M Dash -- 1. Vivian Thai, Unioto, 13.70; 2. Megan Jaruwannakorn, Zane Trace, 13.80; 3. Logan
Cottrill, Unioto, 13.80; 4. Christian Ford, Zane Trace, 14.30; 5. Kesha Hatfield, Adena, 14.30; 6. Leah
Potts, Southeastern, 14.40; 7T. Keisha Brown, Southeastern, 14.50; T. Layne Beasley, Huntington,
14.50.

800-M Relay -- 1. Unioto (A), 1:55.90 (Logan Cottrill, Vivian Thai, Brianna Diehl, Madison Goshorn); 2.
Southeastern (A), 1:56.00; 3. Adena (A), 2:02.00; 4. Zane Trace (A), 2:02.20; 5. Paint Valley (A),
2:05.00; 6. Huntington (A), 2:07.10.

1600-M Run -- 1. Megan Roll, Zane Trace, 5:36.10; 2. Mallory Retherford, Unioto, 5:59.70; 3. Kristen
Cook, Unioto, 6:01.40; 4. Emily Joose, Zane Trace, 6:03.10; 5. Kristin Uhrig, Huntington, 6:23.20; 6.
Samantha Cassidy, Huntington, 6:27.90.

400-M Relay -- 1. Unioto (A), 54.20 (Logan Cottrill, Vivian Thai, Lacey Hardman, Brianna Diehl); 2.
Southeastern (A), 55.20; 3. Zane Trace (A), 57.20; 4. Huntington (A), 57.30; 5. Adena (A), 58.30; 6.
Paint Valley (A), 58.60.

400-M Dash -- 1. Taylor Hatfield, Zane Trace, 1:01.70; 2. Maddie Davis, Unioto, 1:03.00; 3. Kinnedy
Hatfield, Zane Trace, 1:08.40; 4. Andrea Poehler, Adena, 1:09.10; 5. Courtney Campbell, Southeastern,
1:09.80; 6. Madison Goshorn, Unioto, 1:10.20.

300-M Hurdles -- 1. Alexis Manazer, Unioto, 50.10; 2. Leah Potts, Southeastern, 51.40; 3. Jackie
Kellough, Huntington, 52.00; 4. Halle White, Unioto, 54.60; 5. Ali Pillow, Zane Trace, 55.10; 6. Dakota
Hill, Zane Trace, 56.50.

800-M Run -- 1. Taylor Hatfield, Zane Trace, 2:36.70; 2. Cecelia Wallace, Zane Trace, 2:40.40; 3.
Maddie Davis, Unioto, 2:50.00; 4. Brittany Bayes, Unioto, 2:53.90; 5. Samantha Cassidy, Huntington,
3:02.10; 6. Ashlee Jackson, Southeastern, 3:10.30.

200-M Dash -- 1. Megan Jaruwannakorn, Zane Trace, 28.50; 2. Vivian Thai, Unioto, 28.80; 3. Madison
Arledge, Southeastern, 29.00; 4. Layne Beasley, Huntington, 29.30; 5. Brianna Diehl, Unioto, 29.40; 6.
Courtney Campbell, Southeastern, 29.60.

3200-M Run -- 1. Jessie Proehl, Zane Trace, 11:58.30 (NEW MEET RECORD!); 2. Rachel Ball,
Southeastern, 12:40.50; 3. Mallory Retherford, Unioto, 12:50.00; 4. Kristen Cook, Unioto, 12:54.20; 5.
Stephanie Glass, Zane Trace, 14:11.90; 6. Samantha Cassidy, Huntington, 14:28.80.

1600-M Relay -- 1. Southeastern (A), 4:26.60 (Ashley Wood, Courtney Campbell, Leah Potts, Madison
Arledge); 2. Zane Trace (A), 4:26.70; 3. Unioto (A), 4:41.30; 4. Paint Valley (A), 5:11.20.
www.svcsportszone.com