Paint Valley Track
Andy Haines Invite
04/21/11                       Women's Track & Field Meet Results

           ANDY HAINES INVITATIONAL   AT  PAINT VALLEY               04/21/11

                   Medalist: Megan Jaruwannakorn, ZT

TEAM SCORING - Zane Trace 199; Southeastern 114.50; Huntington 98.50; Paint Valley 96; Adena
66; Lynchburg Clay 48.

Discus -- 1. Taylor Baker, Paint Valley, 119-7; 2. Haley Cochenour, Zane Trace, 96-8; 3. Megan
Glandon, Adena, 87-10; 4. Emma Setty, Lynchburg Clay, 82-7; 5. Lisa Rhonemus, Lynchburg Clay,
81-6; 6. Ashley Bell, Huntington, 81-2; 7. Desiree Harris, Huntington, 68-1; 8. Cassandra Lauerman,
Paint Valley, 65-1.

Long Jump -- 1. Christian Ford, Zane Trace, 14-1.50; 2. Andrea Poehler, Adena, 14-0.75; 3. Khrissa
Lightfoot, Paint Valley, 13-8.75; 4. Faith Davis, Paint Valley, 13-6.50; 5. Ashley Woods,
Southeastern, 13-1.25; 6. Haylee Vollmar, Zane Trace, 12-7.25; 7. Olivia Downs, Huntington,
10-6.75; 8. Alyssa Greene, Lynchburg Clay, 9-6.

Shot Put -- 1. Taylor Baker, Paint Valley, 33-2.50; 2. Paige Danner, Huntington, 32-3.50; 3. Megan
Glandon, Adena, 30-6.50; 4. Haley Cochenour, Zane Trace, 29-7.25; 5. Lisa Rhonemus, Lynchburg
Clay, 28-7.75; 6. Cayla Buchreitz, Lynchburg Clay, 27-8.50; 7. AnneMarie Arledge, Zane Trace,
27-6; 8. Helana Parsons, Huntington, 27-0.50.

High Jump -- 1. Maleah Calhoun, Zane Trace, 4-10; 2. Merrilee Dresbach, Southeastern, 4-8; 3.
Madison Arledge, Southeastern, 4-6; 4. Jackie Kellough, Huntington, 4-6; 5. Brooke Uhrig, Zane
Trace, 4-6; 6. Sawyer Rammell, Lynchburg Clay, 4-2; 7. Alyssa Greene, Lynchburg Clay, 4-0.

Pole Vault -- 1. Taylor Soummers, Huntington, 6-0; 2. Carissa Hines, Huntington, 6-0; 3. Heather
Proehl, Zane Trace, 5-6.

3200-M Relay -- 1. Zane Trace (A), 10:33.40 (Megan Roll, Cecelia Wallace, Jessie Proehl, Taylor
Hatfield); 2. Huntington (A), 11:29.70; 3. Lynchburg Clay (A), 12:22.20; 4. Southeastern (A),
12:37.40; 5. Paint Valley (A), 14:03.50.

100-M Hurdles -- 1. Megan Jaruwannakorn, Zane Trace, 16.80; 2. Keisha Brown, Southeastern,
17.50; 3. Jackie Kellough, Huntington, 18.20; 4. Mallory Martin, Adena, 19.00; 5. Abby Hougland,
Zane Trace, 19.10; 6. Makaya Shoemaker, Paint Valley, 20.80; 7. Kristen Dotson, Paint Valley,
22.00; 8. Miranda Ayers, Lynchburg Clay, 23.50.

100-M Dash -- 1. Megan Jaruwannakorn, Zane Trace, 13.40; 2. Leah Potts, Southeastern, 13.50; 3.
Brandee Riley, Adena, 13.60; 4. Rachel Hutton, Zane Trace, 13.80; 5. Kesha Hatfield, Adena, 13.90;
6. Layne Beasley, Huntington, 14.00; 7. Sydney Hodge, Paint Valley, 14.10; 8. Courtney Campbell,
Southeastern, 14.20.

800-M Relay -- 1. Adena (A), 1:53.60 (Autumn Smith, Kesha Hatfield, Andrea Poehler, Brandee
Riley); 2. Southeastern (A), 1:59.00; 3. Paint Valley (A), 1:59.80; 4. Zane Trace (A), 2:00.50; 5.
Huntington (A), 2:01.70; 6. Lynchburg Clay (A), 2:14.50.

1600-M Run -- 1. Taylor Hatfield, Zane Trace, 5:30.00; 2. Emily Joose, Zane Trace, 5:53.90; 3.
Rachel Ball, Southeastern, 5:54.00; 4. Kristin Uhrig, Huntington, 6:19.60; 5. Samantha Cassady,
Huntington, 6:31.20; 6. Ginny Gadzinski, Lynchburg Clay, 6:54.50; 7. Courtney Tackett, Adena,
7:01.20; 8. Madison McCord, Southeastern, 7:28.70.

400-M Relay -- 1. Adena (A), 54.60 (Autumn Smith, Kesha Hatfield, Andrea Poehler, Brandee Riley);
2. Southeastern (A), 54.90; 3. Zane Trace (A), 56.70; 4. Paint Valley (A), 58.40; 5. Huntington (A),
59.20; 6. Lynchburg Clay (A), 1:04.10.

400-M Dash -- 1. Charlene Stout, Paint Valley, 1:02.00; 2. Megan Roll, Zane Trace, 1:03.80; 3.
Rachel Barnitz, Zane Trace, 1:06.10; 4. Ashley Woods, Southeastern, 1:07.90; 5. Courtney Campbell,
Southeastern, 1:08.30; 6. Ally Johnson, Huntington, 1:10.00; 7. Kayla Lemaster, Huntington, 1:13.20;
8. Sara Pettiford, Adena, 1:15.90.

300-M Hurdles -- 1. Megan Jaruwannakorn, Zane Trace, 48.90; 2. Charlene Stout, Paint Valley,
52.20; 3. Jackie Kellough, Huntington, 52.40; 4. Keisha Brown, Southeastern, 54.80; 5. Ali Pillow,
Zane Trace, 56.90; 6. Sawyer Rammell, Lynchburg Clay, 59.70; 7. Ginny Gadzinski, Lynchburg Clay,
1:05.30; 8. Makaya Shoemaker, Paint Valley, 1:10.30.

800-M Run -- 1. Kinnedy Hatfield, Zane Trace, 2:35.50; 2. Cecelia Wallace, Zane Trace, 2:37.80; 3.
Rachel Ball, Southeastern, 2:44.40; 4. Taylor Baker, Paint Valley, 2:45.80; 5. Kristin Uhrig,
Huntington, 2:53.70; 6. Ashlee Jackson, Southeastern, 3:01.60; 7. Taylie Waldron, Huntington,
3:11.90; 8. Danielle Coleman, Lynchburg Clay, 3:14.90.

200-M Dash -- 1. Leah Potts, Southeastern, 27.60; 2. Charlene Stout, Paint Valley, 27.70; 3. Megan
Jaruwannakorn, Zane Trace, 28.20; 4. Megan Roll, Zane Trace, 28.30; 5. Andrea Poehler, Adena,
28.90; 6T. Layne Beasley, Huntington, 29.50; T. Madison Arledge, Southeastern, 29.50; 8. Kesha
Hatfield, Adena, 30.70.

3200-M Run -- 1. Jessie Proehl, Zane Trace, 12:11.40; 2. Stephanie Glass, Zane Trace, 14:26.50; 3.
Taylor Miles, Southeastern, 16:09.30; 4. Chrissy Morrison, Paint Valley, 16:13.70.

1600-M Relay -- 1. Southeastern (A), 4:33.30 (Ashley Woods, Courtney Campbell, Leah Potts,
Madison Arledge); 2. Zane Trace (A), 4:51.00; 3. Huntington (A), 4:52.40; 4. Paint Valley (A),
4:56.00; 5. Lynchburg Clay (A), 4:59.90; 6. Adena (A), 5:24.00.

04/21/11                       Men's Track & Field Meet Results

           ANDY HAINES INVITATIONAL   AT  PAINT VALLEY               04/21/11

                   Medalist: Steven Hall,Southeastern

TEAM SCORING - Paint Valley 141.50; Adena 119; Zane Trace 118; Southeastern 109; Huntington
86; Lynchburg Clay 51.50; Leesburg Fairfield 14.

Discus -- 1. Kyle Dunn, Southeastern, 143-1; 2. Jarrod Cyrus, Adena, 127-9; 3. Dylan Fewster, Paint
Valley, 127-2; 4. DeVante Nesbitt, Adena, 114-1; 5. Mike Moore, Zane Trace, 111-11; 6. Jacob
Hooks, Huntington, 99-5; 7. Tyler Leith, Huntington, 98-2; 8. Nicko Rowlands, Lynchburg Clay, 97-8.

Long Jump -- 1. Steven Hall, Southeastern, 19-2.25; 2. David Bakenhaster, Adena, 17-6; 3. Ki
Pulliam, Paint Valley, 16-7.75; 4. Nate Newman, Zane Trace, 16-4; 5. Jeremy Green, Paint Valley,
16-3.50; 6. Brad Stewart, Lynchburg Clay, 16-0.25; 7. Seth Schumaker, Huntington, 15-9.75; 8.
Colin Echard, Zane Trace, 15-4.50.

Shot Put -- 1. Dylan Fewster, Paint Valley, 50-3.25; 2. Kyle Dunn, Southeastern, 44-1.50; 3. Justin
Hudnell, Zane Trace, 43-11; 4. Trey Moats, Zane Trace, 41-10.50; 5. Jarrod Cyrus, Adena, 38-4.50;
6. Jim Masters, Huntington, 36-10; 7. Brody Anderson, Adena, 35-6; 8. Jacob Ray, Huntington,
34-7.25.

High Jump -- 1. Nate Newman, Zane Trace, 5-8; 2. Steven Hall, Southeastern, 5-6; 3. Brandon
Magill, Huntington, 5-6; 4. Zach Harper, Southeastern, 5-4; 5. Brody Anderson, Adena, 5-4; 6.
Jordan Call, Adena, 5-2; 7. Evan Barnitz, Zane Trace, 5-0.

Pole Vault -- 1. Austin Davis, Zane Trace, 10-6; 2. Stoney Atwood, Southeastern, 10-0; 3. Fletcher
Anderson, Adena, 9-0; 4. Craig Smith, Southeastern, 9-0; 5. Max Putnam, Adena, 8-6; 6. Rusty
Caplinger, Paint Valley, 8-0; 7. Jacob Hocker, Huntington, 7-6.

3200-M Relay -- 1. Paint Valley (A), 8:31.30 (Logan Krivak, Riley Markko, Daniel Gardner, Logan
Marrko) (NEW MEET RECORD!); 2. Huntington (A), 9:08.70; 3. Zane Trace (A), 9:50.00; 4.
Lynchburg Clay (A), 9:57.20; 5. Southeastern (A), 11:35.80.

110-M Hurdles -- 1. Tim Morrel, Paint Valley, 15.40; 2. Evan Barnitz, Zane Trace, 17.10; 3. Jason
McCoy, Zane Trace, 17.90; 4. Lee Covington, Lynchburg Clay, 18.10; 5. Jared Starr, Adena, 18.80;
6. Fletcher Anderson, Adena, 18.90; 7. Nate Jones, Lynchburg Clay, 20.90.

100-M Dash -- 1. Steven Hall, Southeastern, 11.20 (NEW MEET RECORD!); 2. Jordan Call,
Adena, 11.50; 3. Jon McVey, Zane Trace, 11.80; 4. Nate Gibson, Zane Trace, 11.90; 5. Cameron
Rolark, Leesburg Fairfield, 12.20; 6. Ki Pulliam, Paint Valley, 12.30; 7T. Colt Dunseith, Lynchburg
Clay, 12.50; T. Dakota Gardner, Paint Valley, 12.50.

800-M Relay -- 1. Adena (A), 1:38.80; 2. Huntington (A), 1:41.50; 3. Lynchburg Clay (A), 1:45.90;
4. Paint Valley (A), 1:46.00; 5. Southeastern (A), 1:47.00.

1600-M Run -- 1. Logan Marrko, Paint Valley, 4:34.00 (NEW MEET RECORD!); 2. Daniel
Gardner, Paint Valley, 4:35.00; 3. Luke Hocker, Huntington, 5:01.30; 4. Cory Miles, Zane Trace,
5:07.70; 5. Luke Cartee, Southeastern, 5:20.30; 6. Brody Colegrove, Huntington, 5:46.30; 7. Denver
Vaught, Southeastern, 5:51.10; 8. Noah Stoltz, Lynchburg Clay, 6:00.90.

400-M Relay -- 1. Adena (A), 46.10 (Dalton Glandon, Jordan Call, Michael Bryant, Reid Hutchison);
2. Zane Trace (A), 48.50; 3. Huntington (A), 49.10; 4. Lynchburg Clay (A), 51.00; 5. Southeastern
(A), 51.30; 6. Paint Valley (A), 54.30.

400-M Dash -- 1. Brandon Magill, Huntington, 54.40; 2. Michael Bryant, Adena, 55.40; 3. Kameron
Wolfe, Zane Trace, 56.20; 4. Carey James, Huntington, 56.40; 5. Craig Smith, Southeastern, 58.10; 6.
David Bakenhaster, Adena, 58.70; 7. Riley Markko, Paint Valley, 59.50; 8. Caleb Toller, Lynchburg
Clay, 1:01.50.

300-M Hurdles -- 1. Tim Morrel, Paint Valley, 40.90; 2. Lee Covington, Lynchburg Clay, 45.00; 3.
Fletcher Anderson, Adena, 45.10; 4. Evan Barnitz, Zane Trace, 46.30; 5. Jason McCoy, Zane Trace,
46.80; 6. Jared Starr, Adena, 48.10; 7. Nate Jones, Lynchburg Clay, 50.90; 8. Ian White, Huntington,
58.30.

800-M Run -- 1. Logan Marrko, Paint Valley, 2:02.50; 2. Riley Markko, Paint Valley, 2:12.90; 3.
Luke Hocker, Huntington, 2:16.80; 4. Kyle Frost, Southeastern, 2:18.20; 5. Tecumseh Duderstadt,
Lynchburg Clay, 2:20.00; 6. Kameron Wolfe, Zane Trace, 2:23.00; 7. Austin Long, Huntington,
2:26.30; 8. Quinn Stolz, Lynchburg Clay, 2:27.50.

200-M Dash -- 1. Steven Hall, Southeastern, 22.50 (NEW MEET RECORD!); 2. Tim Morrel, Paint
Valley, 23.10; 3. Reid Hutchison, Adena, 23.20; 4. Jon McVey, Zane Trace, 24.40; 5. Cameron
Rolark, Leesburg Fairfield, 25.40; 6. Tyler Leith, Huntington, 25.80; 7. Garrett Glandon, Adena,
26.00; 8. Cody Bryan, Huntington, 26.10.

3200-M Run -- 1. Daniel Gardner, Paint Valley, 9:49.80 (NEW MEET RECORD!); 2. Logan Krivak,
Paint Valley, 10:29.00; 3. Michael Mangus, Leesburg Fairfield, 10:33.20; 4. Andre Barnhart,
Southeastern, 11:13.60; 5. Cory Miles, Zane Trace, 11:13.90; 6. Kyle Frost, Southeastern, 12:39.00;
7. Grant Cory, Adena, 12:58.10; 8. Shelton Vanwinkle, Lynchburg Clay, 13:08.90.

1600-M Relay -- 1. Adena (A), 3:44.80 (David Bakenhaster, Reid Hutchison, Fletcher Anderson,
Michael Bryant); 2. Huntington (A), 3:47.50; 3. Paint Valley (A), 3:48.60; 4. Lynchburg Clay (A),
4:00.50; 5. Zane Trace (A), 4:23.00.
Scroll down for results from the boys and girls
www.svcsportszone.com