2011 ROSS COUNTY
CROSS COUNTRY MEET
RaceTab 3 by MileSplit                 Registered to: Matt Paxton, Unioto High School

              Ross County Championships - 10/8/2011 2:22:55 PM                  
                  Unioto Athletic Complex, Chillicothe, OH                      

                   Varsity Boys 5000 Meter Run                       
==========================================================================
Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
1 Adrian Ross               12 Unioto                     15:30.00     1
2 Daniel Gardner            12 Paint Valley               15:40.00     2
3 Jeremy Sandusky           12 Unioto                     16:52.00     3
4 Anthony Edwards           11 Unioto                     17:28.00     4
5 Devin Wheeler             11 Unioto                     17:37.00     5
6 Ethan Richter             10 Unioto                     17:39.00     6
7 Luke Hocker               12 Huntington                 17:41.00    --
8 Brenson Zambarrano        11 Unioto                     17:42.00     7
9 Daniel Alcorn             12 Unioto                     17:56.00     8
10 Riley Marko               11 Paint Valley               18:14.00     9
11 Alex Wynn                 12 Unioto                     18:35.00    --
12 Elijah Shanks              9 Huntington                 18:40.00    --
13 A.j Barnhart              12 Southeastern               18:47.00    10
14 Nick Cozad                 9 Unioto                     18:56.00    --
15 Noah Elliott                 Unioto                     19:08.00    --
16 Denver Vaught             10 Southeastern               19:39.00    11
17 Travis Abner              10 Southeastern               19:40.00    12
18 Logan Wilson              12 Paint Valley               20:00.00    13
19 Nate Trout                12 Paint Valley               20:10.00    14
20 Luke Cartee               12 Southeastern               20:15.00    15
21 Tyler Minney               9 Unioto                     20:24.00    --
22 Jesse Griesheimer          9 Unioto                     20:29.00    --
23 Nate Turner                9 Unioto                     20:51.00    --
24 Joe Hartman               11 Southeastern               21:20.00    16
25 Cody Rowley               10 Paint Valley               21:49.00    17
26 Ki Pulliam                12 Paint Valley               22:21.00    18
27 Brendon Foltz             10 Southeastern               23:04.00    19
28 Ryan Frost                11 Southeastern               23:22.00    20
29 Zack Conn                 12 Paint Valley               24:13.00    21
30 Casey Vinnings            12 Huntington                 26:48.00    --



             Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores                 
==========================================================================
Team                        Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7)
==========================================================================
1 Unioto                      19      1    3    4    5    6    7    8
  Total Time: 1:25:06      Average: 17:01.20      1-5 Split: 2:09
2 Paint Valley                55      2    9   13   14   17   18   21
  Total Time: 1:35:53      Average: 19:10.60      1-5 Split: 6:09
3 Southeastern                64     10   11   12   15   16   19   20
  Total Time: 1:39:41      Average: 19:56.20      1-5 Split: 2:33


                   Varsity Girls 5000 Meter Run                      
==========================================================================
Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
1 Rachel Ball               10 Southeastern               20:46.00    --
2 Alexis Manazer            12 Unioto                     20:53.00     1
3 Julia Hacker               9 Unioto                     21:23.00     2
4 Kristin Uhrig             11 Huntington                 21:34.00    --
5 Steph Stout                9 Paint Valley               21:39.00     3
6 Kristen Cook              10 Unioto                     21:45.00     4
7 Molli Waller              10 Unioto                     22:59.00     5
8 Desirae Knisley            9 Paint Valley               23:14.00     6
9 Samantha Cassady          12 Huntington                 23:16.00    --
10 Taylie Waldron            10 Huntington                 23:17.00    --
11 Andrea Alcorn-Dominguez    9 Unioto                     23:24.00     7
12 Katie Wolford             11 Unioto                     23:27.00     8
13 Dawn Lucas                11 Unioto                     24:43.00     9
14 Taylor Miles              11 Southeastern               26:24.00    --
15 Chrissy Morrison          11 Paint Valley               26:37.00    10
16 Rachel Beery              10 Huntington                 27:37.00    --
17 Tania Givens              11 Adena                      27:49.00    --
18 Kelly Newberry            11 Adena                      27:51.00    --
19 Ashlee Jackson            10 Southeastern               28:50.00    --
20 Courtney Bethel           12 Paint Valley               29:03.00    11
21 Hanna Stitt               11 Paint Valley               29:28.00    12
22 Whitney Bethel            10 Paint Valley               32:05.00    13
23 Hailey Hice               10 Southeastern               34:52.00    --



             Varsity Girls 5000 Meter Run Team Scores                
==========================================================================
Team                        Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7)
==========================================================================
1 Unioto                      19      1    2    4    5    7    8    9
  Total Time: 1:50:24      Average: 22:04.80      1-5 Split: 2:31
2 Paint Valley                42      3    6   10   11   12   13    -
  Total Time: 2:10:01      Average: 26:00.20      1-5 Split: 7:49


                 Junior High Boys 3200 Meter Run                     
==========================================================================
Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
1 David Magda                8 Unioto                     11:55.00     1
2 donovan lowe               8 Chillicothe                12:53.00    --
3 Ethan Dills                8 Unioto                     12:59.00     2
4 Quentin Boggs              7 Chillicothe                13:49.00    --
5 Blake Evans                  Paint Valley               13:51.00    --
6 Sam Smith                  7 Unioto                     14:13.00     3
7 Eric Edwards               7 Unioto                     14:55.00     4
8 Nick Haller               10 Bishop Flaget              15:23.00    --
9 Layne Chrisman               Paint Valley               15:28.00    --
10 Jacob Nash                   Paint Valley               15:35.00    --
11 Cedrik Seebohm             7 Unioto                     15:36.00     5
12 Johnny Gardner               Paint Valley               16:11.00    --
13 zach lunde                 7 Chillicothe                17:16.00    --
14 Jonathan Limle             7 Chillicothe                17:29.00    --
15 Cinque Gibson              7 Southeastern               17:35.00    --
16 Joh Morgan                   Adena                      18:43.00    --



           Junior High Boys 3200 Meter Run Team Scores               
==========================================================================
Team                        Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7)
==========================================================================
1 Unioto                      15      1    2    3    4    5    -    -
  Total Time: 1:09:38      Average: 13:55.60      1-5 Split: 3:41


                 Junior High Girls 3200 Meter Run                    
==========================================================================
Name                      Yr Team                           Time   Pts
==========================================================================
1 Elena Knipp                8 Unioto                     13:54.00    --
2 Taylor Clarkson              Adena                      14:13.00    --
3 Brittany Moore             7 Huntington                 14:21.00    --
4 Andrea Dennis              7 Chillicothe                15:06.00     1
5 Courtney Jackson           8 Southeastern               15:13.00    --
6 Mikayla Peters               Paint Valley               15:15.00    --
7 Elle Lamb                    Adena                      15:47.00    --
8 Emily Davis                  Paint Valley               16:01.00    --
9 Mackenzie Elliott          7 Chillicothe                16:20.00     2
10 geri chaney                8 Chillicothe                17:23.00     3
11 alyssa shoemaker           8 Chillicothe                17:31.00     4
12 Allison Biali                Unioto                     17:54.00    --
13 Savannah Davis               Chillicothe                19:00.00     5
14 Riley Toppins              7 Huntington                 19:27.00    --
15 Claire Schmitt             7 Chillicothe                19:54.00     6
16 Hannah Hirsch                Chillicothe                22:20.00     7
17 Abby Castellano              Huntington                 22:22.00    --



           Junior High Girls 3200 Meter Run Team Scores              
==========================================================================
Team                        Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7)
==========================================================================
1 Chillicothe                 15      1    2    3    4    5    6    7
  Total Time: 1:25:20      Average: 17:04.00      1-5 Split: 3:54
Return to Cross Country...
Return home to SVCsportszone.com